Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas: Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
Faks. (8 5) 240 4362
El. paštas: vvt@vet.lt

Naujienų prenumerata

VMVT bendradarbiaus su M.Romerio universitetu


VMVT

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius dr. Jonas Milius ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) Socialinių technologijų fakulteto dekanė prof. dr. Leta Dromantienė vakar (balandžio 24 d.) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Tikimasi, kad organizuojami bendri renginiai išaugs į ilgalaikius mokslinius bei edukacinius projektus.


2014-04-25 / VMVT įvykiai, strategija

Šių metų Pasaulinės veterinarijos dienos tema – gyvūnų gerovė


VMVT

Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos (OIE) ir Pasaulio veterinarijos asociacijos (WVA) iniciatyva, nuo 2000 metų kasmet, paskutinį balandžio šeštadienį, minima Pasaulinė veterinarijos diena. Šia diena stengiamasi atkreipti gyventojų dėmesį į gyvūnų gerovės problemas bei įvairiapusę veterinarijos gydytojų veiklą. Šiais, 2014 m., Pasaulinei veterinarijos dienai pažymėti skirta tema ,,gyvūnų gerovė“ buvo pasirinkta siekiant užtikrinti OIE standartų laikymąsi ir norint pabrėžti veterinarų vaidmenį sprendžiant gyvūnų gerovės problemas.


2014-04-24 / VMVT įvykiai, strategija

Ieškoma būdų, kaip užkirsti kelią bičių nykimui


VMVT

Europos Sąjungoje (ES) jau ne vienerius metus fiksuojant bičių mirtingumo didėjimą, 17 šalių, tarp jų ir Lietuva, dalyvavo pirmoje aktyvioje epidemiologinėje studijoje, skirtoje išsiaiškinti šios grėsmingos problemos mastą ir priežastis. Paaiškėjo, kad vasarą daugiausiai bičių žūsta Vakarinėje Europoje, o žiemą – šiaurinėje žemyno dalyje.


2014-04-23 / Gyvūnų sveikata

Kramtomojoje gumoje „Maša ir lokys“ – didelis kiekis dažiklio


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) iš Lenkijos gavo pranešimą dėl nesaugios kramtomosios gumos „Maša ir lokys“, pagamintos Kinijoje. Joje nustatytas didelis kiekis – net 20,4 mg/kg maisto priedo dažiklio E 110 – Saulėlydžio geltonojo FCF. Šios medžiagos didžiausias leidžiamas kiekis pagal Komisijos Reglamentą produkte gali sudaryti 10 mg/kg. 


2014-04-22 / Prekybos kontrolė

Akinių formos šiaudeliuose nustatyta kenksmingų medžiagų


VMVT

Akinių formos šiaudeliuose, skirtuose gerti, nustatyta neleistinų medžiagų ftalatų. Manoma, kad jos gali neigiamai veikti endokrininę sistemą, kenkti kepenims, trikdyti medžiagų apykaitą ir silpninti imuninę sistemą.


2014-04-22 / Prekybos kontrolė

Po studijų universitete – prancūziškų viščiukų ūkis


VMVT

Daugelis jaunų žmonių iš mažesnių miestų ir miestelių stengiasi kuo greičiau išvažiuoti į didesnius miestus, dairosi į užsienio šalis, tačiau yra ir entuziastų, Lietuvos kaime matančių neblogas perspektyvas. Vienas tokių – Drąsius Palionis. 24-erių metų vaikinas prieš metus baigęs ekologijos studijas Aleksandro Stulginskio universitete, grįžo į gimtąjį Kapčiamiestį (Lazdijų raj.) ir pradėjo auginti prancūziškus ruduosius mėsinius viščiukus. Šiuo metu jo ūkyje – 6,5 tūkst. naminių paukščiukų.

 


2014-04-22 / Kiti

Sveikinimas


VMVT

Brangūs kolegos,

 
Sveikinu Jus artėjančių šventų Velykų proga!

2014-04-18 / Kiti
Daugiau naujienų
Paskutinis atnaujinimas: 2014-04-25 11:53:14