Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

Iš rinkos surenkami nesaugūs džiovinti abrikosai


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad iš mūsų šalies rinkos surenkami džiovinti abrikosai iš Uzbekijos (partijos Nr. 30.10.2015, tinkamumo vartoti terminas – 2015-10-30) dėl juose nustatyto per didelio kiekio sieros dioksido.


2015-03-02 / Prekybos kontrolė

Lietuviškiems pieno produktams – Argentinos rinka


VMVT

Patvirtinta, kad Lietuvos pieno produktų gamintojams atveriama Argentinos rinka. Šiandien, kovo 2 d., šios šalies ambasada persiuntė informaciją apie sėkmingai baigtas derybas dėl veterinarinių sertifikatų pieno ir pieno produktų eksportui suderinimo.


2015-03-02 / Importas/Eksportas

Sula – pavasario gamtos dovana žmonėms


VMVT

Artėjant pavasariui, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sulaukia vis daugiau klausimų apie sulos rinkimą, gamybą ar pardavimą. Į klausimus apie tai atsako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.


2015-03-02 / Vartotojams

Šią savaitę – du nauji AKM atvejai


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šią savaitę Lietuvoje užregistruoti 2 nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai.


2015-02-27 / Gyvūnų sveikata

Baigta du mėnesius trukusi didelio masto tarptautinė operacija ,,Opson IV“


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kartu su Muitinės departamentu prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos dalyvavo tarptautinėje Europolo – Interpolo inicijuotoje operacijoje ,,OPSON IV“. Šios operacijos tikslas – rinkoje, gamybos įmonėse bei importo metu nustatyti suklastotą ir nestandartinį maistą (neatitinkantį gamybos, pakavimo, laikymo ir tiekimo reikalavimų, nurodytų ES ir nacionaliniuose teisės aktuose), įskaitant ir alkoholinius gėrimus.


2015-02-27 / VMVT įvykiai, strategija

Atsakingas elgesys su augintiniais mažina ligų riziką


VMVT

Zoonozėmis vadinamos ligos, bendros gyvūnams ir žmonėms, kurios gali būti perduodamos tiesioginio kontakto būdu (glostant, maitinant gyvūną iš rankų) ar netiesiogiai (per užterštą aplinką). Jas sukelia virusai, bakterijos, pirmuonys, grybeliai ir kirmėlės. Priskaičiuojama daugiau kaip 200 zoonozinių ligų, kuriomis žmonės užsikrečia nuo gyvūnų. Dažniausiai Lietuvoje pasitaiko echinokokozė, toksokarozė, toksoplazmozė, salmoneliozė, kampilobakteriozė bei kitos bakterinės ir grybelinės ligos.


2015-02-26 / Vartotojams

Vengrijoje nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripas


VMVT

Vengrijos atsakinga institucija informavo Europos Komisiją apie šiais metais nustatytą pirmą didelio patogeniškumo H5N8 paukščių gripo atvejį.


2015-02-25 / Gyvūnų sveikata
Daugiau naujienų