Dažnai užduodami klausimai

 • Kaip gauti gyvūno augintinio pasą?

  Gyvūno augintinio pasas būtinas tik tuomet, kai šeimininkas su šunimi, kate ar šešku keliauja Europos Sąjungos šalyse tiek nekomerciniais ar komerciniais tikslais.

  Jeigu su augintiniu neplanuojate važiuoti į užsienį, gyvūno augintinio pasas nebūtinas. Visiems šunų, kačių ir šeškų savininkams reikia turėti veterinarijos gydytojo išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad gyvūnui reguliariai (pagal vakcinos gamintojo informaciniame lapelyje pateikiamus nurodymus) atliekama vakcinacija nuo pasiutligės.

  Nuo 2018 m. vasario 1 d. Gyvūno augintinio pasus šunų, kačių ir šeškų savininkams gali išduoti privatūs veterinarijos gydytojai.

   

  Pagarbiai

  Kristina Stakytė

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus
  vedėjo pavaduotoja
  Tel. (8 5) 205 3164, el. p. kristina.stakyte@vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-01-02

 • Rengiamas planas privataus vaikų darželio steigimui. Kokie konkretūs leidimai būtini iš Maisto ir veterinarijos tarnybos bei kokius dokumentus reikia pateikti?

  Atsakydami į Jūsų pateiktą klausimą, informuojame, kad kiekvienas maisto verslo operatorius, norintis vykdyti veiklą, privalo gauti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (MTSPP) (Žin., 2008, Nr. 123 - 4693).

  MTSPP išduoda teritorinių VMVT pareigūnai, įvertinę maisto tvarkymo veiklos sąlygas vietoje.
  Subjektai dėl pažymėjimo gavimo turi kreiptis į atitinkamą teritorinę VMVT ir jai pateikti:
  * nustatytos formos prašymą,
  * maisto tvarkymo patalpų projektą su įrenginių, baldų ir t.t išdėstymu,
  * maisto tvarkymo proceso aprašymą, projektines gamybos apimtis, subjekto darbuotojų skaičių ( darbuotojai turi būti pasitikrinę sveikatą ir išklausę higienos mokymo kursus),
  * dokumentus, reglamentuojančius Geros Higienos Praktikos (GHP) (galima nusipirkti „UAB AD Infinitum“ Išganytojo g.4, Vilnius) ar Rizikos veiksnių analizės ir svarbiujų valdymo taškų (RVASVT) principais pagrįsta savikontrolės sistema.
  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Valstybinės maisto ir vaterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Aurelija Načienė
  Tel. 8 800 40 403
  El. p. aurelija.naciene@vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2017-11-24

 • Perku kaime ožkos pieną. Pastebėjau, kad ant dugno atsiranda rausvos spalvos gleivėtos nuosėdos. Ar tai reiškia, kad ožkos kažkuo serga? Ar pienas gali būti pavojingas? Kur pieną galima būtu patikrinti? Ačiū.

  Atsiradus piene pakitimų, pieną vartoti maistui negalima. Pieną būtina ištirti laboratorijoje, kurią galima pasirinkti pagal gyvenamąją vietą. Visuose Nacionalinio veterinarijos ir maisto rizikos vertinimo instituto laboratorijose Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje, Panevėžio bei kituose rajoninėse laboratorijose, kurios atlieka šį tyrimą.
  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos

  Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji specialistė Antonina Greičiuvienė

  Paskutinė atnaujinimo data: 2017-11-24

 • Esu ūkininkas auginantis triušius mėsai. Norėčiau įsirengti skerdyklą triušiams skersti ( iki 600 vnt. per mėn.). Kur galėčiau rasti informacijos apie reikalavimus tokioms skerdykloms ir pan. Iš anksto dėkoju.

  Jūsų skerdykloje planuojamas triušių skerdimas pagal apimtis atitiktų kiškinių gyvūnų šviežios mėsos tiekimo mažais kiekiais vietinei rinkai reikalavimus t.y. 600 vnt. per mėnesį arba ne daugiau 150 gyvūnų per savaitę. Tokio pajėgumo skerdykloms taikomi supaprastinti reikalavimai ir joms nėra suteikiamas veterinarinio patvirtinimo numeris. Tokio pajėgumo skerdykloms įrengti taikomi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos 2005 m. gruodžio 22 d. įsakymu Nr. B1- 717 patvirtinti Paukščių ir kiškinių gyvūnų šviežios mėsos tiekimo mažais kiekiais vietinei rinkai veterinarijos reikalavimai (Žin., 2005, Nr. 153-5667), kuriuse nustatyti tokių skerdyklų įrengimo ir šviežios mėsos tvarkymo reikalavimai. Dėl tokios skerdyklos įrengimo  Jums reikėtų kreiptis į teritorinės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistus, kurie Jums suteiks reikiamą informaciją dėl tokios skerdyklos įrengimo reikalavimų, o taip įregistravimo tvarkos teritorinėje VMVT.
   
  Atsakė:
  Jonas Stanius
  vyr. veterinarijos gydytojas-valstybinis veterinarijos inspektorius
  VMVT, Veterinarijos sanitarijos skyrius

  Paskutinė atnaujinimo data: 2017-11-24

 • Stengiuosi vartoti kiek įmanoma natūralesnius produktus. Norfos parduotuvėje pamačiau Lay's firmos krosnyje keptus bulvių traškučius. Ant pakuotės buvo užrašyta no preservatives, no artificial colorants. Tik namuose vartydama pakelį pastebėjau, kad kt. pusėje mažomis raidelėmis kitoje pakelio pusėje parašyta, kad sudėtyje yra natrio gliutamato ir kt. panašių medžiagų. Ar jūsų nuomone tai nėra vartotojo apgaudinėjimas? Lauksiu Jūsų išaiškinimo.

  Laba diena,
   
  tokios kategorijos produktų, kaip paklausime Jus minite, pirkėjas turėtų daugiau dėmesio skirti ženklinimo etiketės skaitymui prekybos įmonėje: gamintojas konstatavo, kad traškučiuose nėra dažiklių, nėra konservantų, jų tur būt ir nedėjo, o mononatrio gliutomatas yra aromato ir skonio stipriklis, jau kitos kategorijos maisto priedas, jeigu iki galo būtumėte perskaičiusi etiketę, manau to produkto nesirinktumėte.Tačiau noriu informuoti, kad viena porcija tokių traškučių jūsų gyvenime nieko nekeis, tik jų nereikia dažnai naudoti, nes tai produktas, kurio mitybinė vertė yra menkavertė.
  Dėkojame už pateiktą klausimą.
   
  Atsakymą parengė:
  VMVT Maisto skyriaus
  Vyr. gydytoja-higienistė
  Rita Sadūnaitė
  Tel.: 8~5 205 3161
  El.p.: rita.sadunaite@vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2017-11-24

 • Laba diena,norejau pasidometi,ar galima spausti obuoliu sultis ukiniam pastate "garazas"?vasaros metu ten vyksta suvirinimo darbai,o rudeni spaudzia obuoliu sultis,ar tai leistina?Aciu.

  Laba diena,

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad norit teikti sulčių spaudimo paslaugą, įmonė turi turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (Žin., 2008, Nr. 123-4693), būti susipažinusi su EB reglamento 852/2004 dėl maisto produktų higienos reikalavimais bei su Lietuvos higienos normos HN 15:2005 „Maisto higiena“ (Žin., 2005, Nr. 110-4023) reikalavimais.

  Apie pastebėtą nelegalią gamybą ar nekokybiškus maisto produktus galite pranešti Valstybinėi maisto ir veterinarijos tarnybai nemokama visą parą veikiančia telefono linija (8~800) 40 403 arba Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tinklalapyje užpildyti vartotojo skundo/pranešimo dėl nekokybiškų maisto produktų bei viešojo maitinimo įmonių teikiamų paslaugų elektroninę formą-anketą.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.
  Atsakymą parengė:

  Vilija Galdikienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19,  07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 17 09
  Faks. (8 5) 249 17 17
  El.paštas: vilija.galdikiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Norėčiau sužinoti kur galima ištirti mėsos gaminio produktą nustatan jų sudėtį ir kiekį procentais? Ačiu už atsakymą.

  Laba diena,

  Mėsos gaminių sudėties (kokybės rodiklių) tyrimai atleikami Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje (J. Kairiūkščio g. 10  Vilnius).  Informacija:  tel. (8 5) 278 0470, faksas (8 5) 278 0471,  el. paštas nmvrvi@vet.lt
   
  Dėkojame už pateiktą klausimą.
   
  Atsakymą parengė:
   
  Viktorija Septilkienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus
  Vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 17 08
  Faks. (8 5) 249 17 17
  El.paštas: viktorija.septilkiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Ar vaikų maistelyje galima naudoti maisto priedus? Ačiū

  Laba diena,
   
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atsakydama į Jūsų klausimą, informuoja, kad kūdikių ir mažų vaikų maisto produktuose maisto priedai nėra naudojami išskyrus konkrečiai numatytus atvejus. Kokie maisto priedai kūdikių ir mažų vaikų maisto produktuose gali būti naudojami ir kokiomis sąlygosmis, nurodyta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. vasario 10 d. įsakymu Nr. V-108 patvirtintoje Lietuvos higienos normoje HN 53:2010 "Leidžiami naudoti maisto priedai" 11 priede.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vilma Pušinaitė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų g. 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1714
  vilma.pusinaite@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, noriu atidaryti pilstomo alaus parduotuvę. Kokius reikalavimus turi ivykdyti tokio tipo istaiga pries pradedama veiklą. Dekoju už atsakymą.

  Laba diena,

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atsakydama į Jūsų pateiktą klausimą, informuoja, kad pirmiausia Jums reikia turėti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kurį išduoda teritorinės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos.

  Visa informacija dėl pažymėjimo išdavimo galite rasti paspaudę šią nuorodą:
  http://vmvt.lt/node/596

  Jeigu kils papildomų klausimų, prašome kreiptis nurodytais telefonais.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Jonas Valuta
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausiasis specialistas
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 246 0965
  Faks. (8 5) 249 1717
  El.paštas: jonas.valuta@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2017-11-24

 • Laba diena. Noriu pradėti dirbti pagal verslo liudijimą, prekiauti iš autoparduotuvės duonos ir pyrago gaminiais visoje Lietuvoje. Automobilis, kaip autoparduotuvė, yra registruotas Vilniaus m. Kokių dokumentų gali reikalauti maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorius atliekantis patikrinimą.

  Laba diena,

  informuojame, kad norėdami vykdyti veiklą privalote turėti:
  1. Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kurį išduoda  pagal veiklos vietą atitinkama teritorinė VMVT, vadovaudamasi  Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimais, patvirtintais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 d. įsakymu  Nr. B1-527 (Žin., 2008, Nr. 123-4693).
  2. Maisto produktų, kuriais prekiausite palydinčius dokumentus.
  3. Būti pasitikrinus sveikatą (medicininė knygelė). Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka, būti išklausiusiam higienos įgudžių mokymus (turėti pažymėjimą).

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1716
  El.paštas: anaciene@vet.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, noriu paklausti, kokius dokumentus reikia pristatyti teritorinei VMVT norint pratęsti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad turite vadovautis Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimų išdavimo tvarka (Žin., 2008, Nr. 123-4693).
  Jeigu Jūsų įmonėje nesikeitė maisto gamybos technologijos, įranga, pajėgumai, veikla, tuomet atsineškite savo besibaigiantį pažymėjimą - jis bus automatiškai pakeistas nauju.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Rita Sadūnaitė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3161
  El. paštas: rita.sadunaite@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Noriu pradėti dirbti pagal verslo liudijimą, gaminti konditerijos gaminius renginiams, šventėms (ne parduotuvėms), gaminti gaminius norėčiau namuose. Kokie konkretūs reikalavimai virtuvei yra keliami norint gauti higienos pažymą iš jūsų tarnybos? Dėkoju iš anksto,

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad kepant kepinius ir juos norint teikti į rinką vartotojams būtina susipažinti su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 metų spalio 15 d. įsakymo Nr. B1-527 „Dėl Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimų patvirtinimo“ reikalavimais (Žin., 2008, Nr.123-4693).
  Reikia turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą. Dėl šios informacijos ir patalpų įrengimo, tame tarpe ir namų sąlygomis (ir Jūsų atveju) bei geros higienos praktikos taisyklių taikymo, kurios skirtos padėti praktiškai įgyvendinti Europos Sąjungos ir Nacionalinius teisės aktų reikalavimus kepinių kepimo įmonėse prašome kreiptis: Vilniuje į VILNIAUS VMVT (Siesikų g. 15, Vilnius. tel. 2491700, 2491677, 2491674), Kaune - į Kauno VMVT (Laisvės al. 36, Tel 837  423559. 490380). Jei gyvenate kitame mieste kreipkitės pagal gyvenamą vietą į teritorinę Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Jums suteiks visą Jus dominančią informaciją.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vida Jarošienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1714
  El. paštas: vida.jarosiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, norejau pasiklausti, ar galima darzeliuose likusi maista nuo vaiku supylineti i siuksliu maisus, iskaitant ir sriuba, ir tuos maisus ismesti i paprastus siuksliu konteinerius?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad maisto atliekos skirstomos į gyvūninės kilmės ir negyvūninės kilmės. Gyvūninės kilmės atliekos (gyvūniniai maisto produktai: kaulai, mėsos likučiai, kiaušiniai, jų lukštai, produktai, kurie netinkami naudoti maistui, kurių tinkamumo vartoti terminas pasibaigęs, supeliję, supuvę, sugleivėję ir pan.). Šios kilmės atliekos turi būti surenkamos ir laikomos atskirai sandariose talpose. Šias atliekas išveža ir utilizuoja Gyvūnines atliekas tvarkančios įmonės.

  Negyvūninės kilmės atliekos: daržovės, jų likučiai ir pan. surenkamos atskirai ir išnešamos į uždarus konteinerius, jas išveža komunalines atliekas tvarkančios tarnybos.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena. Norėčiau paklausti, kokius tyrimus reikia pasidaryti norint parduoti pieną prie namų? Ačiū

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad reikalavimai, kurių privalu laikytis norint parduoti pieną ir jo produktus tiesiogiai vartotojams numatyti 2010 m. balandžio 7 d. įsakyme Nr. B1-143 "Dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. balandžio 24 d. įsakymo Nr. B1-251 "Dėl reikalavimų pieno produktų gamybai ūkiuose ir jo pardavimui patvirtinimo" pakeitimo" (Žin., 2010, Nr. 42-2054). Numatyti žalio pieno tyrimai atliekami VĮ "Pieno tyrimai" laboratorijoje.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Antonina Greičiuvienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1708
  El. paštas: antonina.greiciuviene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • AR GALI KAVINES GAMINTI IR TIEKTI VARTOTOJAMS MAISTO PRODUKTUS NETUREDAMOS KARSTO VANDENS INDU PLOVIMUI

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad Geros higienos praktikos taisyklės viešojo maitinimo įmonėms numato, kad viešojo maitinimo paslaugas tiekiančioje įmonėje turi būti tiek šaltas, tiek karštas vanduo (indų plovimui taip pat).

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt
   

  121. Sveiki, noriu pradeti veikla sumaisto produktais. Tai butu maisto pristatymas i namus. PAts neauginu. Tiesiog is ukinininku superkame ir pristatome zmonems. Kokiu tam reiktu leidimu susijusiu su maistu?
  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad fizinis arba juridinis asmuo, vykdantis maisto tvarkymą, turi turėti  Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kurį išduoda  pagal veiklos vietą atitinkama teritorinė VMVT, vadovaudamasi  Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimais, patvirtintais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 d. įsakymu  Nr. B1-527 (Žin., 2008, Nr. 123-4693).

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Ar gali būti naudojamas pavadinimas: "Natūrali sardinių filė su aliejumi"? Ačiū

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad tiekiant į Lietuvos rinką žuvies konservus, konservų ženklinime pavadinimas "Natūrali sardinių filė su aliejumi" negali būti naudojamas - turi būti ,,Sardinių filė su aliejumi", nes konservų gamybos metu atliekant terminį apdorojimą iš esmės pakeičiamas produktas, jis netenka pirminių natūralaus  produkto savybių. Tai, kad gamyboje naudojami tik natūralūs ingredientai (druska ir natūralūs prieskoniai) neleidžia produktą įvardyti natūraliu.
  Šiuo atveju konservų pavadinime panaudotas terminas ,,natūrali" negali būti taikomas ir pagal  2006 m. gruodžio 20 d. Europos Parlamento ir Europos Tarybos reglamento (EB) Nr. 1924/2006 dėl teiginių apie maisto produktų maistingumą ir sveikatingumą (OL 2007 l 12, p.3)  nuostatas dėl maisto produkto maistingumo.
  Maisto produktų ženklinimo reikalavimus nustato Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. 677 patvirtinta higienos norma HN 119:2002 "Maisto produktų ženklinimas" (Žin., 2003, Nr. 13-530). Šios higienos normos 11 punkte nurodoma, kad ženklinimas ir jo būdai neturi klaidinti pirkėjo dėl maisto produkto charakteristikų, priskirto poveikio arba savybių, kurių jis iš tikrųjų neturi, bei užuominas apie ypatingas maisto produkto savybes, nors tokias savybes turi visi panašūs maisto produktai. Šios nuostatos taikomos ir termino "natūralus" vartojimui ženklinant maisto produktus. Nepažeidžiant specialiųjų teisės aktų reikalavimų, kuriuose įteisintas termino "natūralus" vartojimas ženklinant tam tikrus maisto produktus, toks ženklinimas gali būti taikomas. Taikymo pavyzdžiu gali būti  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-758 patvirtinta higienos norma HN 28:2003 "Natūralaus mineralinio vandens ir šaltinio vandens naudojimo ir pateikimo į rinką reikalavimai" (Žin., 2004, Nr. 7-154) ženklinant  pavadinime gali būti "Natūralus mineralinis vanduo".
   
  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Jonas Stanius
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus
  vyriausiasis veterinarijos gydytojas
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1716
  El. paštas: jonas.stanius@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Norėčiau paklausti, ar galima ir kokius reikalavimus turi atitikti mano virtuvė, norint gauti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą. Norėčiau virtuvėje tepti sumuštinius ir juos pardavinėti. O gal dar kokių nors pažymų reikia? Iš anksto ačiū.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad reikalavimus viešojo maitinimo patalpoms reglamentuoja:
  1.      2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 852/2004 dėl maisto produktų higienos (OL 2004 m. specialusis leidimas, 13 skyrius, 34 tomas, p. 319).

  http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:2004R0852:...

  Reikalavimus maitinimo patalpoms reglamentuoja I ir II skyrius.

  2.      Sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-675 patvirtinta Lietuvos higienos norma HN 15:2005 „Maisto higiena“ (Žin., 2005, Nr. 110-4023; 2008, Nr. 119-4522; 2010, Nr. 142-7310).

  http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=261668

   
  Visi maistą tvarkantys subjektai: gaminantys, perdirbantys, pakuojantys, laikantys, saugantys, tiekiantys, gabenantys, parduodantys ar vykdantys kitokį poveikį maistui,  privalo kreiptis į atitinkamą teritorinę Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (toliau – VMVT) dėl Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo (MTSPP) gavimo. Teritorinių VMVT kontaktinius duomenis galima rasti: http://vmvt.lt/kontaktai .

  Siekdami gauti MTSPP, subjektai turi pateikti šiuos dokumentus:

  1. nustatytos formos prašymą dėl maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo išdavimo (Žin., 2008, Nr. 123-4693, 2 priedas);

  2. maisto tvarkymo patalpų projektą (planą) su įrenginių išdėstymu;

  3. maisto tvarkymo proceso aprašymą (pvz.: prekyba nefasuotais produktais, pagamintų patiekalų išvežiojimas ir kt.), projektines gamybos apimtis, subjekto darbuotojų skaičių, steigiamuose subjektuose – numatomą subjekto darbuotojų skaičių;

  4. dokumentus, reglamentuojančius Rizikos veiksnių analizės ir svarbiųjų valdymo taškų (toliau – RVASVT) principais pagrįstą savikontrolės sistemą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-675 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 15: 2005 „Maisto higiena“ (Žin., 2005, Nr. 110-4023) nuostatomis;

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Norejau jusu pasiteirauti ar veterinarijos tarnyba gali tikrinti kasa, kiek yra joje pinigu ir kiek esu ismuses. Nuosirdziai laukiu atsakymo.

  Laba diena,

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau - VMVT), atsakydama į Jūsų klausimą, informuoja, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisių pažeidimo kodekso (toliau – ATPK) (Žin., 1985, Nr. 1-1) 259(1) straipsnio 2 dalies 1 punkto 11 papunkčiu, VMVT pareigūnai, vykdydami valstybinę kontrolę, turi teisę surašyti administracinių teisių pažeidimų protokolus dėl  ATPK 1633 – 1636 straipsnių: 1633 straipsnis - Prekyba ar paslaugos be kasos aparatų; 1634 straipsnis - Kasos aparatų naudojimo tvarkos pažeidimas; 1635 straipsnis - Kasos aparatų eksploatavimo ar kasos operacijų tvarkos pažeidimas; 1636 straipsnis - Kasos kvito už parduotas prekes ar suteiktas paslaugas likvidavimas. Protokolus, kuriuose fiksuojami nustatyti minėtų straipsnių pažeidimai, VMVT pasiunčia Valstybinėms mokesčių inspekcijoms (pagal ATPK 2461 str.), kurios nagrinėja šias administracinės teisės pažeidimų bylas ir skiria nuobaudas.

  Taip pat, vadovaujantis Prekyviečių, prekiaujančių žemės ūkio ir maisto produktais, darbo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. 3D-355 (Žin., 2009, Nr. 61-2442; 2011, Nr. 16-742), 28 punktu, VMVT atsakinga už prekyvietėje parduodamų žemės ūkio ir maisto produktų saugos ir atsekamumo kontrolę.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Egidijus Verenius
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Teisės skyriaus l. e. p. vedėjas
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1621
  El. paštas: egidijus.verenius@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Sveiki, Noriu pasiteirauti kokių dokumentų reikia prekybai mugėje? Butu prekiaujama meduoliais. Nuo kokio amžiaus vaikai tai gali daryti?

  Laba diena,
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atsako į Jūsų klausimus:
  1. Prekiautojas turi turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą , kurį išduoda teritorinė valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. (Žin., 2008, Nr. 123-4693)
  2. Prekėms reikia turėti palydinčius dokumentus.
  3. Būti pasitikrinus sveikatą ir išklausius higienos mokymus.
  4. Kokio amžiaus vaikai gali prekiauti, jus pakonsultuos Valstybinės darbo inspekcijos specialistai tel. Nr. (8 5) 213 9772.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Sveiki, ar gali kaimo parduotuvė prekiauti sveriamais šaldytais žuvies piršteliais ir šaldytais koldūnais. Parduotuvėje nėra savitarnos skyriaus.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad Sušaldyti produktai vartotojams turi būti pateikiami (parduodami) gamintojo pakuotėje ir teisingai suženklinti pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus.

  Greitai užšaldytų maisto produktų techninio reglamento, patvirtinto Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2000 m. vasario 3 d. įsakymu Nr. 33 „Dėl Greitai užšaldytų maisto produktų techninio reglamento patvirtinimo“ (Žin., 2000, Nr. 12-309), 11 punkte nurodyta, kad „galutiniam vartotojui tiekiami greitai užšaldyti maisto produktai turi būti įpakuoti į tinkamą pirminę pakuotę, kuri juos apsaugotų nuo mikrobiologinės ar kitokios išorinės taršos ir apdžiūvimo, ir išlikti toje pakuotėje iki pardavimo“. Atitinkama nuostata yra įtvirtinta ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. vasario 26 d įsakyme Nr. B1-163 „Dėl prekybos maisto produktais“ (Žin., 2004, Nr. 33-1093).

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, norejau paklausti, ko reikia, norint pardavineti savos gamybos duonos gaminius?Aciu uz atsakyma

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad kepant kepinius ir juos norint teikti į rinką vartotojams būtina susipažinti su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 metų spalio 15 d. įsakymo Nr. B1-527 „Dėl Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimų patvirtinimo“ reikalavimais (Žin., 2008, Nr.123-4693).

  Reikia turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą. Dėl šios informacijos ir patalpų įrengimo, tame tarpe ir kepimo namų sąlygomis, klausimo bei geros higienos praktikos taisyklių taikymo, kurios skirtos padėti praktiškai įgyvendinti Europos Sąjungos ir Nacionalinius teisės aktų reikalavimus kepinių kepimo įmonėse, prašome kreiptis pagal gyvenamą vietą į teritorinę Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Jums suteiks visą Jus dominančią informaciją.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vida Jarošienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1714
  El. paštas: vida.jarosiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, pagal indvidualios veiklos pažymą noriu pradėti gaminti maisto produktus ir juos pardavinėti ir tiekti į parduotuves. Ar reikia gauti pagamintų produktų patvirtinimą kiekvienam produktui atskirai? Kur galėčiau rasti reikalavimus maisto produktams ir gamybinėms patalpoms? Kokų leidimų ar/ir licenzijų reikia? Kokių leidimų reikia mano būsimiems darbuotojams, užtenka tik sveikatą pasitikrinti?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad:
  1. Fizinis arba juridinis asmuo, vykdantis maisto tvarkymą, turi turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kurį išduoda pagal veiklos vietą atitinkama teritorinė VMVT, vadovaudamasi  Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimais, patvirtintais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 įsakymu  Nr. B1-527 (Žin., 2008, Nr. 123-4693). Jūsų darbuotojai turi būti pasitikrinę sveikatą bei išklausę higienos mokymus.
  2. Reikalavimai išdėstyti :
  a) Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento 2004 m. balandžio 29 d. (EB) Nr. 852/2004 „Dėl maisto produktų higienos“ II priede;
  b)  Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakyme Nr. V-675 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 15:2005 „Maisto higiena“ patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 110-4023);
  3. Produktai  gaminami pagal receptūras, kurias pats turite ir pasiruošti.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Norėčiau sužinoti kokie reikalavimai yra keliami ūkininkams, norintiems prekiauti namų ūkio gamybos produktu - uogiene?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą informuojame, kad ūkininkai, norintys gaminti uogiene, turi turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą tai veiklai. Pažymėjimą išduoda  pagal veiklos vietą  atitinkama teritorinė VMVT, vadovaudamasi  Maisto tvarkymo subjektų
  patvirtinimo ir registravimo reikalavimais, patvirtintais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 d. įsakymu  Nr. B1-527 (Žin., 2008, Nr. 123-4693).

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Gaminame maisto produktus: sumuštinius, kulinarijos gaminius, salotas, desertus. Norim paklausti, ar yra galimybė mums, kaip gamintojui – tiekėjui, grąžintis iš klientų pardavimo taškų galiojančius, tinkančius vartoti gaminius ir perduoti labdaros organizacijoms. Tuos gaminius norime atiduoti žmonėms suvartoti, kad nereiktų, tinkamų vartoti žmonėms gaminių, utilizuoti.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos 2002 m. sausio 31 d. įsakymo Nr. 62 „Dėl produktų, kurių vartojimo terminas pasibaigęs, teikimo labdarai tvarkos“ (Žin., 2003, Nr.14-543) 14 p. yra išdėstyti maisto produktai, kuriuos galima tiekti labdarai.
  Jūsų atveju išvardinti maisto produktai yra greitai gendantys ir šis asortimentas nenumatytas tiekti labdarai.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vida Jarošienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1714
  El. paštas: vida.jarosiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, jau anksciau teiravausi del obuoliu suriu, gavai labai issamu atsakyma, esu labai dekinga. Vis tik siek tiek informacijos dar truksta. Iskilo klausimas ar susidaro trans riebalu gaminant obuoliu suri? Jei taip, tai ar pati galeciau apskaiciuoti susidariusiu trans riebalu kieki, ar butinas laboratorinis tyrimas? Is anksto dekoju uz atsakyma!

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad pagrindinis transriebalų šaltinis – hidrinti riebalai (cheminiu būdu sukietinti augaliniai riebalai). Natūraliai maži kiekiai transriebalų yra kai kuriuose mėsos ir pieno produktuose. Jeigu gaminant obuolių sūrį nenaudojami sukietinti augaliniai riebalai, transriebalų  jame nebus.

  Pagarbiai,

  Ilona Drulytė

  Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto

  Mitybos skyriaus vedėja

  Kairiūkščio g. 10, LT-08409 Vilnius

  Tel. (8 5) 278 0460

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Gyvenu nuosavame name. Turime laisvų kambarių. Norėtume teikti paslaugas " nakvynė ir pusryčiai" . Pusryčiai (kava, arbata, bulkutės, džemas). Ar šiai veklai vykdyti reikalingas higienos pasas ar maisto tvarkymo patvirtinimo pažymėjimas? Dėkoju už atsakymą.

  Laba diena,
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atsako į Jūsų klausimus:
  1. Veiklos rūšys, numatytos Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūras įstatymo 21 straipsnio 4 dalyje, kurioms būtinas leidimas-higienos pasas:

  1) ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų veikla (pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą licencijuojamų ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašą);
  2) ligoninių veikla (pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą licencijuojamų stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašą);
  3) kita asmens sveikatos priežiūros veikla, patvirtinta sveikatos apsaugos ministro;
  4) ugdymo veikla: ikimokyklinio ugdymo veikla, bendrojo lavinimo mokyklų ugdymo veikla, vaikų neformaliojo švietimo mokyklų ugdymo veikla, profesinių mokyklų ugdymo veikla, aukštųjų mokyklų ugdymo veikla;
  5) stacionarių suaugusiųjų globos ir slaugos įstaigų veikla, stacionarių vaikų ir jaunimo globos ir slaugos įstaigų veikla;
  6) apgyvendinimo paslaugų veikla (viešbučių, motelių, svečių namų, kurortų sanatorijų, kurortų reabilitacijos centrų, kempingų, turizmo centrų, poilsio namų, jaunimo nakvynės namų veikla);
  7) grožio paslaugų veikla (plaukų priežiūros paslaugos, veido priežiūros paslaugos, kūno priežiūros paslaugos, nagų priežiūros paslaugos, tatuiravimo paslaugos, ilgalaikio makiažo paslaugos, papuošalų vėrimo paslaugos);
  8) soliariumų paslaugų veikla;
  9) sporto klubų paslaugų veikla;
  10) pirčių, saunų, baseinų paslaugų veikla;
  11) skalbyklų paslaugų veikla;
  12) kosmetikos gaminių gamyba;
  13) žmogaus palaikų laidojimo paslaugų (žmogaus palaikų laikymo, paruošimo šarvoti, šarvojimo) teikimo veikla, kremavimo veikla, balzamavimo veikla;
  14) stacionarių triukšmo šaltinių veikla triukšmo prevencijos zonose.

  Dėl detalesnes informacijos apie leidimo-higienos paso išdavimą Jums reikia į Valstybinę visuomenės sveikatos priežiūros tarnybą.

   2. MAISTO TVARKYMO SUBJEKTŲ PATVIRTINIMO IR  REGISTRAVIMO REIKALAVIMAI

  Vadovaujantis  Lietuvos Respublikos maisto įstatymo (Žin., 2000, Nr. 32-893; 2002, Nr.64-2574; 2005, Nr. 142-5107) 4 straipsnio 3 dalies 4 punktu, visi maisto tvarkymo subjektai: gamybos, prekybos, viešojo maitinimo įmonės, transporto įmonės, gabenančios maistą, fiziniai asmenys, vykdantys maisto tvarkymą pagal verslo liudijimus, pagal nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos pažymas, tvarkyti maistą, gali tik patvirtintose maisto tvarkymo vietose, turinčiuose nustatyta tvarka išduotus  maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus (toliau – Pažymėjimas), kurį išduoda  pagal veiklos vietą atitinkama teritorinė valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT), vadovaudamasi  Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimais, patvirtintais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 d. įsakymu  Nr. B1-527 (Žin., 2008, Nr. 123-4693).

  http://vmvt.lt/node/596

  Subjektai dėl Pažymėjimo gavimo turi kreiptis į atitinkamą teritorinę VMVT.

  Siekdami gauti Pažymėjimą, subjektai turi pateikti šiuos dokumentus:

  1. nustatytos formos prašymą dėl maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo išdavimo (Žin., 2008, Nr. 123-4693, 2 priedas);

  2. maisto tvarkymo patalpų projektą (planą) su įrenginių išdėstymu;

  3. maisto tvarkymo proceso aprašymą (pvz.: prekyba nefasuotais produktais, pagamintų patiekalų išvežiojimas ir kt.), projektines gamybos apimtis, subjekto darbuotojų skaičių, steigiamuose subjektuose – numatomą subjekto darbuotojų skaičių;

  4. dokumentus, reglamentuojančius Rizikos veiksnių analizės ir svarbiųjų valdymo taškų (toliau – RVASVT) principais pagrįstą savikontrolės sistemą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-675 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 15: 2005 „Maisto higiena“ (Žin., 2005, Nr. 110-4023,  2010, Nr. 142-7310) nuostatomis.

  Už pažymėjimo išdavimą imama valstybės rinkliava, nustatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. gruodžio 15 d. nutarimu Nr. 1458 patvirtintų Konkrečių valstybės rinkliavos dydžių (Žin., 2000, Nr. 108-3463; 2007, Nr. 138-5661; 2008, Nr. 36-1285) 4.2957.5 punkte.

  Pažymėjimas išduodamas  neterminuotam laikui.

  Maisto tvarkymo subjektai, vykdantys prekybą internetu, užsiimantys logistika, geriamo vandens tiekimo subjektai, kaimo turizmo sodybos, tiekiančios nakvynę ir pusryčių paslaugą yra tik registruojami.  Dėl registravimo subjektai turi kreiptis į atitinkamą teritorinę VMVT.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, mūsų veikla mažmeninė prekyba nespecializuotose parduotuvėse (vyrauja maistas, gėrimai). Maisto produktai užsakomi minimaliu kiekiu, todėl kaupimui kaip šalutinių gyvūnų produktų neturime. Kaip tokioje nedidelėje kaimo parduotuvėlėje reikia tvarkyti ŠGP, kai įmonės, kurios užsiima ŠGP tvarkymu dėl kelių kilogramų sugesusių daržovių nevažiuoja ir nedaro sutarties, nebent patys jiems pristatysime, o tai būtų visiškai neprotinga mūsų atveju vežti daugiau nei 100 km. Mes teritorinei Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai teikiame 1 kartą per ketvirtį formą, kad tokių produktų neturime. Ar tokiu atveju dar būtina turėti su įmone, kuri tvarko ŠGP sutartį, jei jiems utelizacijai nieko neteiksime. Dėkoju už atsakyma

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos  2005 m. kovo 23 d. direktoriaus įsakymu Nr. B1-190  “Dėl šalutinių gyvūninių produktų ir perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo ir apskaitos reikalavimų patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 40-1305), maisto tvarkymo subjektai turi užtikrinti šalutinių gyvūninių produktų (toliau - ŠGP) tvarkymą ir išvežimą bei informuoti teritorinę valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

  Sutartį su ŠGP įmone turėti nebūtina, bet būtina užtikrinti ŠGP išvežimą (pagal teisės aktų reikalavimus) iš parduotuvės.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Norėčiau paklausti, kur galėčiau rasti išsamią informaciją apie maisto prekių ženklinimo reikalavimus. Labai dėkoju už atsakymą. Labai dėkoju už atsakymą.

  Laba diena,
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad pagrindinis teisės aktas, kuris reglamentuoja maisto produktų ženklinimą yra Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. 677 patvirtinta Lietuvos higienos norma HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“ (Žin., 2003, Nr. 13-530). Taip pat kai kurie maisto produktai turi specialiuosius reikalavimus. Pagrindinę informaciją galite rasti internetiniame tinklapyje http://vmvt.lt/maisto-sauga/verslui/maisto-produktu-zenklinimas
   
  Jeigu iškiltų papildomų klausimų, prašome Jūsų patikslinti klausimą, kurio (-ių) maisto produktų ženklinimo informacija Jums reikalinga.
   
  Dėkojame už pateiktą klausimą.
   
  Atsakymą parengė:
  Ona Sužiedelytė

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus patarėja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 17 05
  Faks. (8 5) 249 17 17
  El.paštas: ona.suziedelyte@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, ar gali ukininkas savo uzauginta produkcija (kiausiniai) pardavineti turguje?

  Laba diena,
  be abejonės ūkininkas gali parduoti kiaušinius turgavietėje. Jokie kiaušinių ženklinimo ir rūšiavimo reikalavimai netaikomi gamintojams, laikantiems ne daugiau 50 vištų ir prekiaujantiems kiaušiniais turgavietėje, o prekybos vietoje nurodant gamintojo vardą, pavardę ir adresą. Jeigu laikomų vištų skaičius yra didesnis, tokiame ūkyje pagaminti kiaušiniai gali būti tiekiami į prekybą pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 1234/2007 reikalavimus ir nustatytus prekybos kiaušiniais standartus ir kiaušiniai privalo būti parduodami suženklinti vištų dedeklių laikymo vietos registracijos numeriu. Tokiu atveju dėl dedeklių vištų laikymo vietos registravimo ir registracijos numerio suteikimo Jums reikia kreiptis į teritorinę Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Jonas Stanius
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus
  vyriausiasis veterinarijos gydytojas
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1716
  El. paštas: jonas.stanius@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, jeigu objektui kuriam isduotas maisto tvarkymo pazymejimas pasikeite savininkas. Ar imanoma tik persirasyti pazymejima. Ar viska reikia pridavineti is naujo?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad pagal Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimų (Žin., 2008, Nr. 123-4693) 15 punktą, jeigu keičiasi subjekto savininkas, subjekto pavadinimas, juridinio asmens kodas, fizinio asmens verslo liudijimo ar kiti su maisto tvarkymo veiklos sąlygomis nesusiję duomenys, teritorinei VMVT reikia pristatyti:
  1. nustatytos formos prašymą;
  2. maisto tvarkymo patalpų projektą (planą) su įrenginių išdėstymu;
  3. maisto tvarkymo proceso aprašymą (pvz.: prekyba nefasuotais produktais, pagamintų patiekalų išvežiojimas ir kt.), projektines gamybos apimtis, subjekto darbuotojų skaičių, steigiamuose subjektuose – numatomą subjekto darbuotojų skaičių;
  4. dokumentus, reglamentuojančius Rizikos veiksnių analizės ir svarbiųjų valdymo taškų (toliau – RVASVT) principais pagrįstą savikontrolės sistemą.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Sveiki. Norėčiau užsiimti bandelių pervežimu iš gamintojų pirkėjams savo lengvuoju automobiliu. Todėl noriu suzinoti kokių leidimų man reikia ir kiek tai galėtų kainuoti? Dėkoju už atskymą.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad:
  1. Transporto priemonė turi atitikti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento 2004 m. balandžio 29 d. (EB) Nr. 852/2004 „Dėl maisto produktų higienos“ II priedo , III skyriaus reikalavimus.

  2. Veiklai vykdyti turite gauti iš teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (toliau – MTSPP) (Žin., 2008, Nr. 1213-4693). MTSPP išduodamas neterminuotam laikui, kainuoja 50 Lt.

  3. Turite pasitikrinti sveikatą ir išklausyti higienos mokymų kursą.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena. Domina, kaip žymimas vyno galiojimas.Pvz. ant vyno etietės rastas žymėjimas L04-11-11 H:11 ką galėtų reikšti? Dėkoju už atsakymą.

  Laba diena,
   
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad alkoholiniams gėrimams, kurių etilo alkoholio koncentracija didesnė kaip 12 proc. alk. tūrio galiojimo data yra nenustatoma.
  Atkreipiame dėmesį, kad Jūsų pavyzdys, tai yra vyno partijos numeris. Jis dažniausiai reiškia produkto (alkoholiniuose gėrimuose, kurių etilo alkoholio koncentracija didesnė kaip 12 proc. alk. tūrio) pagaminimo datą.
   
  Dėkojame už pateiktą klausimą.
   
  Atsakymą parengė:
  Jonas Valuta

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausiasis specialistas
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 246 0965
  Faks. (8 5) 249 1717
  El.paštas: jonas.valuta@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena.Kaip galeciau pardavineti savo gamybos surius.Planuoju nusipirkti karve ir isirengti surine.Aciu

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad reikalavimai pieno produktų gamybai ūkiuose ir jų pardavimui taikomi pieno produktų gamintojams, gaminantiems ne daugiau kaip 1000 kg žalio pieno per dieną bei parduodantiems savo ūkyje pagamintus pieno produktus tiesiogiai vartotojams yra nurodyti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2010 m. balandžio 7 d. įsakyme Nr. B1-143 „Dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. balandžio 24 d. įsakymo Nr. B1-251 „Dėl reikalavimų pieno produktų gamybai ūkiuose ir jų pardavimui patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2010, Nr. 42-2054).

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Antonina Greičiuvienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1708
  El. paštas: antonina.greiciuviene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, ar privaloma ant prekybos dokumento (sąskaitos/važtaraščio)nurodyti vežamų maisto prekių (duonos ir pyrago gaminių)tinkamumo vartojimui terminus. Gamyba ir pervežimas yra Lietuvos ribose. Dėkoju už atsakymą.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad privalomi rekvizitai sąskaitose-faktūrose yra reglamentuoti 2002 m. gegužės 29 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu „Dėl specialių apskaitos dokumentų blankų užsakymo, gamybos, technologinės apsaugos, platinimo, įsigijimo ir sunaikinimo tvarkos bei mokesčiams apskaičiuoti naudojamų apskaitos dokumentų išrašymo ir pripažinimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin. 2002, Nr. 55-2185, 2004, Nr. 56-1941).

  Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad be privalomosios informacijos gali būti nurodoma ir kita.

  Vadovaujatis Lietuvos higienos norma HN 119: 2002 „ Maisto produktų ženklinimas“ tvirtinimo VII sk. nuostatomis  „Maisto produktu negalima prekiauti, jei jis neturi nuorodos, leidžiančios identifikuoti partiją, kuriai priklauso maisto produktas. <..> Jei maisto produktai yra fasuoti, partijos identifikavimo ir atitinkama raidė L pateikiama ant kiekvienos pakuotės arba ant tokios pakuotės pritvirtintoje etiketėje. Jei maisto produktai nefasuoti, partijos identifikavimo nuoroda ir atitinkamais atvejais raidė L nurodoma ant bendrosios pakuotės arba atitinkamuose prekybos dokumentuose.

  Atkreipiu Jūsų dėmesį, kad, vadovaujantis reglamento (EB) Nr. 178/2002 17 ir 18 straipsniais, maisto tvarkymo subjektas privalo užtikrinti ir maisto atsekamumą, todėl valstybinės maisto kontrolės metu inspektoriai turi turėti galimybę nustatyti tiesioginį ryšį maisto produkto su jį palydinčiu dokumentu.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Norėjau paklausti,ar galima atsidaryti krautuvę vyno ir alaus išpilstymas išsinešimui?Kokioje taroje?Niekaip negaunu atskymo.Vienos tarnybos sako,kad negalima,o aplinkui kaip pasižiūri kaip pilste kiti taip ir pilsto.Kur teisybė?

  Laba diena,
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atsakydama į Jūsų klausimą, informuoja, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo nuostatomis, pilstomu alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidru galima prekiauti firminėse gamybos įmonių parduotuvėse.
  Pilstomą alų taip pat parduoda viešojo maitinimo įmonės, t.y. kavinės, kurios turi atitikti tam tikrus maisto tvarkymą reglamentuojančius teisės aktus.
  Baruose prekiauti pilstomu alumi išsinešimui teisė nėra suteikta.
   
  Dėkojame už pateiktą klausimą.
   
  Atsakymą parengė:
  Jonas Valuta
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausiasis specialistas
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 246 0965
  Faks. (8 5) 249 1717
  El.paštas: jonas.valuta@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • laba diena.domina ,kas privalo dalinti maista vaiku darzeliose aukletoja ar seimininkele/aciu

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad teisės aktai nereglamentuoja, kuris darbuotojas privalo dalinti maistą vaikų darželiuose. Lietuvos Respublikos higienos normos HN 15 : 2005 „Maisto higiena“ 10 punktas nurodo:

  „Asmenys, kurie tvarko maistą, turi pasitikrinti sveikatą Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka prieš pradėdami dirbti maisto įmonėje ir nustatytu dažnumu tikrintis periodiškai [...] turi turėti teisės aktų nustatyta tvarka įgytą galiojantį sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą.“

  Su maisto tvarkymu susijusius darbus (įskaitant maisto išdalinimą) draudžiama dirbti sergančiam darbuotojui, turinčiam bent vieną iš šių simptomų: viduriavimas, gelta, vėmimas, karščiavimas, gerklės skausmas, pakilusi temperatūra, išskyros iš nosies, akių, ausų, užkrėsta ar atvira žaizda, sergant užkrečiamąja odos liga, kuri gali būti platinama per maistą.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, norėjau pasiteirauti, kur galima ieškoti informacijos apie reikalavimus gabenant pieną cisternomis, konkrečiai apie cisternos plovimus t.y. ar turi būti sertifikuota plovykla, kas kiek laiko privaloma plauti ir pan. Jei tai ne Jūsų sritis, galbūt žinosite kur nukreipti.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad atskirų reikalavimų plovyklos patalpoms ir įrangai nėra, tačiau patalpos ir naudojama įranga privalo užtikrinti higienišką transporto priemonių valymą ir plovimą. Maisto transportavimui skirtos priemonės (cisternos) turi atitikti EB reglamento  852/2004 dėl maisto produktų higienos II priedo IV skyriaus reikalavimus. Plovyklos dydis priklauso nuo joje plaunamų transporto priemonių. Pvz. transporto priemonių, kuriomis vežami gyvūnai, valymui ir dezinfekavimui yra VMVT direktoriaus 2011 m. lapkričio 7 d. įsakymu Nr. B1-664 (Žin. 2011, Nr. 134-6400)  patvirtinti reikalavimai.
  Smulkesnę informaciją galima gauti teritorinėje VMVT, kurios teritorijoje bus įrengiama plovykla.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Antonina Greičiuvienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1708
  El. paštas: antonina.greiciuviene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, buvo pagaminta pakuotė fasavimui ir nurodytas klaidingas fasuotojas, kaip butų galima gauti leidimą pabaigti išfasuoti ant dar turinčios pakuotės.Kokį prašymą reiktų pateikti dėl leidimo?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad dėl šių produktų ženklinimo yra patvirtintos taisyklės ir reikia jomis vadovautis - tai Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. 677 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“ (Žin., 2003, Nr. 13-530; 2010, Nr. 138-7083) punktas 13.7, kuris sako, kad būtina nurodyti „Europos Sąjungoje įsisteigusio gamintojo, pakuotojo ar pardavėjo pavadinimą ar firmos vardą ir adresą“. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba leidimų dėl neteisingai paženklintų prekių pakuočių nesuteikia, nes tai nenumato teisės aktai.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vida Jarošienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1714
  El. paštas: vida.jarosiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, ar privaloma ant prekybos dokumento (sąskaitos/važtaraščio) nurodyti transportuojamų duonos ir pyrago gaminių tinkamumo vartojimui terminus. Vežamų gaminių ženklinimas atitinka HN 119: 2002 „Maisto produktų ženklinimas“ tvirtinimo VII sk. ir kitų skyrių nuostatas. KOMISIJOS ĮGYVENDINIMO REGLAMENTE (ES) Nr. 931/2011 dėl atsekamumo reikalavimų, nustatytų Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 178/2002 dėl GYVŪNINĖS KILMĖS maisto produktų - 2 straipsnio (Taikymo sritis) 2 dalyje nurodyta, kad šis reglamentas NETAIKOMAS maisto produktams, kurių sudėtyje kartu yra augalinės kilmės ir perdirbtų gyvūninės kilmės maisto produktų. Kaip minėjau, kalbame apie negyvūninės kilmės produktus - DUONOS IR PYRAGO GAMINIUS. Dėkoju

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad, ženklinant duonos gaminius, ant pakuotės turi būti nurodyti rekvizitai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. gruodžio 24 d. įsakymo Nr. 677 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“ 13 punkto reikalavimais, kuriame įvardintas ir minimalus tinkamumo vartoti terminas. Tinka vartoti iki... datą.
  Ant lydinčių prekes važtaraščių galima uždėti antspaudą, kuriame nurodyta produkcijos pagaminimo partijos data ar kitos kokybę žyminčios atžymos, prekės atsekamumui kontroliuoti.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vida Jarošienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1714
  El. paštas: vida.jarosiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Sveiki, Norėtumėm pradėti mažą šaldytų pusfabrikačių iš mėsos verslą. Kokie yra reikalavimai maisto gamybai ir patalpoms, užšaldymui, šaldyto maisto laikymui, transportavimui ir pardavimui. Ačiū

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad mėsos perdirbimo (mėsos pusgaminių gamybos) patalpos turi atitikti 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 852/2004  dėl maisto produktų higienos ir 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 853/2004 nustatančio konkrečius higienos reikalavimus gyvūninės kilmės maistui  reikalavimus. Reglamente (EB) Nr. 853/2004 nurodyti mėsos pusgaminių gamybos, laikymo ir transportavimo reikalavimai.

  Kad pradėti mėsos pusgaminių gamybą, gamybos patalpoms turi būti suteiktas veterinarinio patvirtinimo numeris pagal 2005 m. gruodžio 30 d. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu Nr. B1-738 patvirtintą „Gyvūninio maisto tvarkymo subjektų veterinarinio patvirtinimo ir registravimo tvarkos aprašą“ (Žin., 2006, Nr.8-312, Nr.9-327; 2010, Nr.30-1410). Kad gauti veterinarinį patvirtinimą, maisto tvarkymo subjektas teritorinei VMVT turi pateikti techninį projektą su technologiniais sprendimais, gamybinio proceso aprašymą, personalo skaičių, pamainų skaičių.

  Išsamią informaciją galima rasti VMVT tinklalapyje adresu  http://vmvt.lt/node/598

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Viktorija Septilkienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus
  Vyriausioji specialistė-valstybinė
  maisto produktų inspektorė
  Tel. (8 5) 249 1708
  El. paštas: viktorija.septilkiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, jus raste kad auginant daugiau negu 50 dedekliu vistu, parduodant kiausinius juos reikia zenklinti. Tai ar ukininkas kuris parduoda nezenklintus kiausinius dideleme prekybos centre, turi tik 50 dedekliu vistu? Ar pristatant kiausinius i prekybos centra galima auginti daugiau vistu ir kiausiniu nezenklinti? Aciu,

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad jeigu ūkininkas laiko daugiau nei 50 vištų ir parduoda kiaušinius jie turi būti ženklinami gamintojo kodu. Dėl vištų dedeklių laikymo vietos registravimo kodo suteikimo jis privalo kreiptis į teritorinę VMVT, priešingu atveju jis pažeidžia Tarybos reglamento (EB) Nr.1234/2007 XIV priedo III dalies reikalavimus.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Jonas Stanius
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus
  vyriausiasis veterinarijos gydytojas
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1716
  El. paštas: jonas.stanius@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, pasakykite prašau, kas kiek laiko privalu atlikti degalinės kurioje prekiaujama ir maisto produktais deratizaciją ir dezinsekciją. Ačiū.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad maistas gaminamas, ruošiamas, pakuojamas, parduodamas, saugomas ir pervežamas, laikantis atitinkamų higienos sąlygų, įskaitant veiksmingą valymą ir kenkėjų kontrolę. Maisto tvarkymo subjektas privalo užtikrinti, kad maisto tvarkymo patalpose nebūtų kenkėjų (graužikų, skruzdėlių, musių, vabzdžių, tarakonų, uodų ir kt). Todėl kiekvienas maisto tvarkymo subjektas, savo veikloje vadovaudamasis savikontrolės principais, pats sudaro kenkėjų naikinimo programą ir joje nusimato, kada ir kas kiek laiko bus naikinami kenkėjai.

  Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d įsakymo  Nr. V-675 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 15:2005 „Maisto higiena“ patvirtinimo“ 19 p. nuostata, graužikai ir vabzdžiai maisto tvarkymo vietose naikinami pagal teisės aktų reikalavimus [8.19]. Juos naikinant turi būti užtikrinama, kad nebūtų užteršiamas maistas.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena. Kokiu duomenu turite apie FOHOW produkcija?

  Laba diena,
   
  atsakydami į Jūsų pateiktą klausimą, informuojame, kad Fohow maisto papildai yra importuojami iš trečiųjų šalių (konkrečiai iš Kinijos) ir yra registruoti Valstybinėje visuomenės sveikatos priežiūros tarnyboje.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Rita Beliauskienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 200 0235
  El. paštas: rita.beliauskiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena. Gal galėtumėte nurodyti, kokie reikalavimai taikomi triušių skerdyklai (pačiam statiniui, įrengimams, atliekų utilizavimui, veterinarinei priežiūrai, teisinei registracijai). Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad gyvūnų (tame tarpe ir triušių) skerdimo  patalpos turi atitikti 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 852/2004  dėl maisto produktų higienos  ir  2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 853/2004,  nustatančio konkrečius higienos reikalavimus gyvūninės kilmės maistui  reikalavimus. Reglamente (EB) Nr. 853/2004 nurodyti gyvūnų skerdimo, laikymo,  transportavimo reikalavimai.  
   
  2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 854/2004, nustatančiame specialiąsias gyvūninės kilmės produktų, skirtų vartoti žmonėms, oficialios kontrolės taisykles nurodyti reikalavimai veterinarinei priežiūrai.  
   
  Šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo reikalavimai išdėstyti 2009 m. spalio 21 d. Europos Parlamento Ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 1069/2009, kuriuo nustatomos žmonėms vartoti neskirtų šalutinių gyvūninių produktų ir jų gaminių sveikumo taisyklės, Šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo maisto tvarkymo subjektuose reikalavimuose (Žin., 2005, Nr. 40-1304).

  Kad pradėti gyvūnų (tame tarpe triušių) skerdimą, jų skerdimo patalpoms  turi būti suteiktas veterinarinio patvirtinimo numeris pagal 2005 m. gruodžio 30 d. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu Nr. B1-738 patvirtintą „Gyvūninio maisto tvarkymo subjektų veterinarinio patvirtinimo ir registravimo tvarkos aprašą“  (Žin., 2006, Nr.8-312,  Nr.9-327, 2010, Nr.30-1410). Kad gauti veterinarinį patvirtinimą, maisto tvarkymo subjektas teritorinei VMVT turi pateikti  techninį projektą su technologiniais sprendimais, gamybinio proceso aprašymą, personalo skaičių, pamainų skaičių.

  Jei triušiai auginami mažais kiekiais, per savaitę skerdžiama  ne daugiau kaip 150 vnt. triušių ir triušiena tiekiama vietinei rinkai,  taikomi  Paukščių ir kiškinių gyvūnų šviežios mėsos tiekimo mažais kiekiais vietinei rinkai reikalavimai  (Žin. 2012, Nr.23 -1098).

  Išsamią informaciją galima rasti VMVT tinklalapyje adresu  http://vmvt.lt/node/598

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Viktorija Septilkienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus
  Vyriausioji specialistė-valstybinė
  maisto produktų inspektorė
  Tel. (8 5) 249 1708
  El. paštas: viktorija.septilkiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Sveiki. Noriu pasiklausti kokios nuobaudos gali susilaukti parduotuvę pardavinejanti produktus su pasibaigusiai galiojimo data?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad nustačius teisės aktų pažeidimus maisto tvarkymo subjektui taikomos poveikio priemonės (baudos, įspėjimai ir kt). Priklausomai, kiek ir kokio pobūdžio nustatomi pažeidimai, taip pat įvertinama ar maisto tvarkymo subjektas jau buvo baustas per vienerius metus, ar buvo baustas už tuos pačius pažedimus, ar  pažeidimai yra tyčiniai.
  Todėl atsakyti vienu sakiniu, kokia tai gali būti nuobauda yra sudėtinga. Gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda pagal administracinį nurodymą arba bauda pagal nutarimą, todėl piniginės sumos gali būti įvairios. Visais atvejais, kada surandami maisto produktai, kurių tinkamumo vartoti terminai pasibaigę, uždraudžiamas šių produktų realizavimas.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Ar ženklinant pieną jo riebumą nurodyti privaloma? Ar yra reglamentuota kurioje tiksliai etiketės vietoje nurodomas riebumas? Ačiū

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad vadovaujantis EB Tarybos reglamento (EB) Nr. 1234/2007 "Bendras bendro žemės ūkio rinkų organizavimo reglamentas" (OL L 299 2007) XIII priedo "Prekyba žmonėms vartoti skirtu pienu" nuostatomis, Geriamasis pienas yra klasifikuojamas priklausomai nuo riebumo ir terminio apdorojimo. Ši informacija pateikiama kartu su pieno pavadinimu.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Antonina Greičiuvienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1708
  El. paštas: antonina.greiciuviene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, norėjome išsamesnės informacijos apie įvežamus kiaušinius. Turime ES registruotų paukštynų sąrašą. Ar visi, kurie skelbiami šiame sąraše gali tiekti kiaušinius, ar yra kokie nors apribojimai. Ačiū.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad šalių paukštynų sąrašas yra pateikiamas VMVT internetiniame tinklalapyje → Aš verslininkas → Europos Sąjungos valstybėse registruotų dedeklių vištų paukštininkystės ūkių sąrašas.
  Pateiktos valstybės, kuriose ne pilnai visi laikytojai įgyvendino dedeklių vištų gerovės reikalavimus. Iš pateiktų sąrašų reikia pasirinkti kiaušinių įvežimui tik tuos kiaušinių gamintojus, kurie laiko dedekles pagerintuose narvuose. Jeigu šalies nėra sąraše, jai jokie apribojimai netaikomi ir galima įsivežti kiaušinius be apribojimų. Konkrečiai iš Lenkijos galima įvežti iš ūkių įtrauktų Nr. 3 sąraše baltame fone, rausvame fone - nėra pilnai įgyvendinę ir įvežimas negalimas.
  Įvežant kiaušinius reikia vadovautis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos 2012 m. sausio 10 d. įsakymo Nr. B1-22 Dėl maistinių kiaušinių įvežimo tvarkos (Žin., 2012, Nr. 8-309) nustatyta tvarka.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Jonas Stanius
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus
  vyriausiasis veterinarijos gydytojas
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1716
  El. paštas: jonas.stanius@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena.Kur rasti informaciją apie naudojimasi tualetu maitinimo istaigos gamybinėse patalpose?Konkrečiai-dėl pašalinių asmenų naudojimosi tualetu.

  Laba diena,
  pagal Jūsų klausime paminėtus faktus informaciją galėtumėte rasti:

  Sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-675 patvirtintoje Lietuvos higienos normoje HN 15:2005 „Maisto higiena“ (Žin., 2005, Nr. 110-4023; 2010, Nr. 142-7310).

  „11. Patalpose, kuriose tvarkomas maistas, įrankiai, įranga ir konstrukcijos turi būti švarios, prižiūrimos taip, kad neterštų maisto. Maisto tvarkymo vietose neturi būti kačių, šunų ar kitų gyvūnų augintinių, kurie gali kelti grėsmę maisto saugai. Viešojo maitinimo įmonių lankytojams turi būti sudarytos sąlygos pasinaudoti rankų plovimo įranga bei tualetu.“

  Atkreipiame dėmesį, kad pašaliniams asmenims gamybinėse patalpose lankytis draudžiama.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Norėjau sužinoti, kodėl ant brendžio (alkoholinio gėrimo) etikečių nerašoma pilna sudėtis, pvz. kiek ten yra brendžio, kiek vandens, kitų priedų (šiuo metu nėra pilnos informacijos apie produktą, taip kad ji yra pvz. sulčių pakelio). Ar nėra numatoma pareikalauti iš gamintojų teikti ant etikečių tokią informaciją?

  Laba diena,
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atsakydama į Jūsų klausimą informuoja, kad vadovaujantis 2008 m. sausio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 110/2008 dėl spiritinių gėrimų apibrėžimo, apibūdinimo, pateikimo, ženklinimo ir geografinių nuorodų apsaugos
  Spiritiniai gėrimai, atitinkantys Reglamento II priedo 1–46 kategorijoms priskirtų produktų specifikacijas, juos apibūdinant, pateikiant ir ženklinant turi būti vadinami tame priede šiems gėrimams suteiktu prekiniu pavadinimu, Jūsų pateiktu atveju:
  Brandy arba Weinbrand yra spiritinis gėrimas:
  i) pagamintas iš vyno spirito, jungto arba ne su vyno distiliatu, distiliuoto iki ne didesnės kaip 94,8 tūrio proc. alkoholio koncentracijos, laikantis sąlygos, kad distiliato kiekis neviršytų 50 tūrio proc. galutiniame produkte esančio alkoholio;
  ii) brandintas ne mažiau kaip vienerius metus ąžuolinėse talpyklose arba ne mažiau kaip šešis mėnesius ąžuolinėse statinėse, kurių talpa mažesnė kaip 1 000 litrų;
  iii) kurio lakiųjų medžiagų, gautų vien tiktai distiliuojant ar perdistiliuojant naudotas žaliavas, kiekis yra ne mažesnis kaip 125 gramų hektolitre absoliutaus alkoholio;
  iv) kurio metanolio kiekis neviršija 200 gramų hektolitre absoliutaus alkoholio.
  b) Brandy arba Weinbrand minimali alkoholio koncentracija, išreikšta tūrio procentais, yra 36 %.
  c) Neįpilama praskiesto arba nepraskiesto alkoholio, kaip apibrėžta I priedo 5 punkte.
  d) Brandy ar Weinbrand nearomatizuojamas. Tai taikoma ir tradiciniams gamybos metodams.
  e) Brandy arba Weinbrand spalvai koreguoti savo sudėtyje gali turėti tik pridėtos karamelės.
   
  Jeigu spiritinis gėrimas vadinamas Brendžiu, vadinasi jis turi atitikti visas aukščiau minėtas sąlygas.
   
  Atkreipiame dėmesį, kad spiritinio gėrimo aprašyme, ženklinime arba jį pateikiant gali būti nurodytos žemės ūkio kilmės etilo alkoholio gamybai naudotos žaliavos, panaudotas kiekvienos rūšies žemės ūkio kilmės alkoholis turi būti nurodytas pagal sunaudotą kiekį mažėjančia tvarka.
  Tačiau sudėties nurodymas yra neprivalomas.
   
  Dėkojame už pateiktą klausimą.
   
  Atsakymą parengė:
  Jonas Valuta

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausiasis specialistas
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 246 0965
  Faks. (8 5) 249 1717
  El.paštas: jonas.valuta@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Sveiki, teiraujuosi dėl HN 15:2005 (V.Ž., 2010, Nr. 142-7310) 22 punkto išaiškinimo. Jis sako: 22. Apdorojant šiluma maistą, kuris neskirtas valgyti žalias, būtina pakaitinti jį taip, kad temperatūra jo viduje pasiektų ne mažiau kaip +75 ºC, išskyrus patiekalus, kuriems dėl kulinarinių ar technologinių priežasčių numatyta kitokia šiluminio apdorojimo temperatūra, jei tai neturi įtakos produkto saugai. Pagamintas maistas, kuris patiekiamas karštas, turi būti laikomas šilumą palaikančiuose įrenginiuose, esant juose ne žemesnei kaip 68º C temperatūrai, ir suvartotas pagaminimo dieną.“ Klausimas: ne žemesnė kaip 68º C temperatūra turi būti palaikoma gaminio viduje? ar šilumą palaikančiame įrenginyje? Dėkui

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad Lietuvos higienos normos HN 15:2005 (Žin., 2010, Nr. 142-7310) 22 punktas nurodo, kad pagamintas maistas, kuris patiekiamas karštas, turi būti laikomas šilumą palaikančiuose įrenginiuose, esant juose (įrenginiuose) ne žemesnei kaip 68º C temperatūrai.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Labas vakaras, Savo 9 men. mazyliui siandienu nupirkau "Hipp" arbatele (granuliuota). Zinoma, net nekilo mintis parduotuveje atidaryti dangteli ir patikrinti ar nenuplesta apsaugine plevele. Tai padariau tik tuometa, kai teko daryti atsigerima vaikui. Siandien parduotuve jau nebedirba. Noreciau pasiklausti, ar galiu prasyti parduotuves, kad grazintu pinigus uz preke?

  Laba diena,
  prašyti, kad grąžintų pinigus už prekę, galite. Turite turėti kasos čekį, kad prekę tikrai pirkote toje parduotuvėje. Galite prašyti pakeisti į indelį su apsaugos plėvele (ar tikrai yra apsauginė plėvelė?). Paprastai gali būti grąžinami tik nekokybiški maisto produktai, kitu atveju produktų grąžinimai negalimi, tačiau sakykite, kad nebuvo plėvelės, tokiu atveju pažeista produkto sauga, vaikas mažas. Jei atsisakytų pakeisti, pasakykite, kad kreipsitės į VMVT.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena. Norėčiau sužinoti, nesu ukininkas, gyvenu kaime, noriu pradeti auginti vištas dedekles ir ju kiaušinius pardavineti, ar gausiu leidima iš VMVT pardavineti kiaušinius?Ar norint jį gauti Yra apžiurima ir vertinamos salygos kur vištos gyvena?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad jeigu laikysite iki 50 vištų ir vietos turguje pardavinėsite kiaušinius, Jums nebus taikomi reikalavimai dėl vištų gerovės, sveikatos bei kiaušinių ženklinimo.
  Tačiau, jei vištų kiekis viršys 350 vnt, Jūsų dedeklių vištų ūkis turės gauti veterinarinį patvirtinimą.
  Veterinarinį patvirtinimą suteikia teritorinė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (pagal veiklos vykdymo vietą).
   
  Reikalavimai ūkio subjektų patvirtinimui yra nurodyti: Valstybės žinios, 2005-03-05, Nr. 31-1025 (Valstybinės veterinarinės kontrolės objektų, išskyrus maisto tvarkymo subjektus, veterinarinio patvirtinimo reikalavimai).

  Daugiau informacijos galite rasti adresu:
  http://www.zum.lt/lt/zemes-ukio-ministerija/zemes-ir-maisto-ukis--zuvini...

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Kristina Stakytė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus
  vedėjo pavaduotoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3164
  El. paštas: kristina.stakyte@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Planuoju auginti iki 350 vištu dedekliu, ar kiekviena kiaušini reikia ženklinti?Kokiu leidimu reikia juos norint realizuoti?Planuoju pas juos deti i kiaušiniams skirtas dežutes ir ant pakuotes rašyti:skirtingų dydžių kiaušiniai, kad nereiketu jų vežti į pakavimo centrą.Būtų malonu kad atsakytumete i mano pateiktus klausimus kuo plačiau.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad kiaušinių tiekimo į mažmeninę prekybą tvarką nustato 2008 m. birželio 23 d. Komisijos Reglamentas (EB) Nr. 589/2008, kuriuo nustatomos išsamios Tarybos reglamento (EB) Nr. 1234/2007 įgyvendinimo taisyklės dėl prekybos kiaušiniais standartų. Be kitų reikalavimų jis nustato kiaušinių tiekiamų į mažmeninę prekybą pakavimo ir ženklinimo reikalavimus. Jokie kiaušinių ženklinimo ir rūšiavimo reikalavimai netaikomi gamintojams laikantiems ne daugiau 50 vištų ir prekiaujantiems kiaušiniais turgavietėje, o prekybos vietoje nurodant gamintojo vardą, pavardę ir adresą.
   Jeigu Jūs ruošiatės laikyti virš 350 vištų dedeklių ir tiekti  kiaušinius į mažmeninės prekybos tinklą, pirmiausia Jūs turėsite kreiptis į teritorinę VMVT, kuri Jūsų ūkį įregistruos kaip ūkį laikantį dedekles vištas, suteiks registracijos numerį, kuriuo ženklinsite ūkyje pagamintus kiaušinius. Kadangi kiaušinius tieksite į mažmeninės prekybos parduotuves, prekybai turėsite atrinkti A klasės kiaušinius, suženklinti gamintojo kodu, juos išrūšiuoti pagal svorį ir sudėti į pakuotes. Taip pat galima tiekti ir neišrūšiuotus kiaušinius pagal svorį, paženklinant pakuotes,  kad tai skirtingų dydžių kiaušiniai ir nurodomas minimalus kiaušinių svoris gramais. Rūšiavimo (pakavimo) veiklai Jums reikės įsirengti ir kiaušinių rūšiavimo-pakavimo patalpą, o teritorinė VMVT suteiks šiai veiklai veterinarinio patvirtinimo numerį.

  Tuo atveju, jeigu kiaušinius pardavinėtumėt gamybos vietoje iš ūkio ar turguje, kiaušinių rūšiavimas neatliekamas, o kiaušiniai privalo būti tik suženklinti gamybos vietos numeriu ir sudėti į pakuotes. Prieš užsiimant dedeklių vištų ūkio steigimu rekomenduočiau kreiptis į teritorinę VMVT įstaigą, kurios kontrolės teritorijoje Jūs vykdysite veiklą ir kuri suteiks pilną informaciją tokios veiklos klausimais.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Jonas Stanius
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus
  vyriausiasis veterinarijos gydytojas
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1716
  El. paštas: jonas.stanius@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Ar VMVT gali suteikti veterinarini patvirtinima ne ukio subjektui, o asmeniui? Klausiu nes nesu ukininkas

  Laba diena,
   
  VMVT gali suteikti veterinarinį patvirtinimą fiziniam asmeniui užsiimančiam gyvūninio maisto tvarkymu, nes pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos 2005 m. gruodžio 30 d. direktoriaus įsakymu Nr. B1-738 „Dėl gyvūninio maisto tvarkymo subjektų veterinarinio patvirtinimo ir registravimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2006-01-21 Nr. 8-312) patvirtintą gyvūninio maisto tvarkymo subjektų veterinarinio patvirtinimo ir registravimo tvarkos aprašą „Gyvūninio maisto tvarkymo subjektas (toliau – subjektas) – valstybės narės pilietis, kitas fizinis asmuo, kuris naudojasi Europos Sąjungos teisės aktuose jam suteiktomis judėjimo valstybėse narėse teisėmis, turintys teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, arba Lietuvos Respublikoje įsteigtas juridinis asmuo ar jo padalinys, taip pat valstybės narės juridinio asmens ar kitos organizacijos padalinys ar dukterinė bendrovė, įsteigti Lietuvos Respublikoje, tvarkantys gyvūninį maistą.“
   
  Pagarbiai,

  Gintautas Čereška
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjo pavaduotojas
  Siesikų g. 19, LT-07170 Vilnius
  Tel.: (8-5) 249 1707
  El. paštas: gintautas.cereska@vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Sveiki, kokie reikalavimai yra norint pardavineti maisto papildus? Kalbama apie vitaminus. Is legalizavimo puses viska suprantu, bet esu girdejas, kad reikia ir pateikti su lietuviskom sudetim ir produktai turi pripazinti maisto ir veterinarijos tarnybos. Lauksiu atsakymo, kaip viskas turetu vykti.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad  norint tiekti į Lietuvos Respublikos rinką maisto papildus, kurie pagaminti Europos ekonominei bendrijai priklausančiose šalyse (Europos Sąjungos narėse, Islandijos Respublikoje, Lichtenšteino Kunigaikštystėje ir Norvegijos Karalystėje), reikia turėti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kurį išduota teritorinės VMVT.

  Maisto papildai, pagaminti  Europos ekonominei bendrijai nepriklausančiosiose šalyse notifikuojami VVSPT.

  Ženklinant, pristatant ir reklamuojant maisto papildus nė vienam jų negali būti priskiriamos gydomosios ar profilaktinės savybės arba daroma nuoroda į jas.

  Maisto papildai yra maisto produktai, todėl manyti, kad maisto papildai gydo – klaidinga. Jie skirti ne gydyti, o papildyti maisto racioną trūkstamų mikroelementų ar kitų organizmui būtinų medžiagų.

  Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad vadovaujantis Europiniais ir Nacionaliniais teisės aktais, ženklinant, pristatant bei reklamuojant maisto papildus draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai nurodyti ar užsiminti apie gydomąsias ar nuo ligų saugančias savybes.

  Ženklinimas turi būti pateiktas lietuvių kalba, kaip nurodyta  HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“ ir HN 17:2010 „Maisto papildai“.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Rita Beliauskienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 200 0235
  El. paštas: rita.beliauskiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena. Turime nediduka uki, kuriame auginame ivairias uogas. Norime pradeti is ju virti namines uogienes ir jomis prekiauti ukininku turguje. Ka turime padaryti ir kokius reikalavimus turime atitikti? dekoju uz atsakyma.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad fizinis arba juridinis asmuo, vykdantis maisto tvarkymą, turi turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (toliau  - MTSPP), kurį išduoda pagal veiklos vietą atitinkama teritorinė VMVT, vadovaudamasi Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimais, patvirtintais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 įsakymu  Nr. B1-527 (Žin., 2008, Nr. 123-4693). Kad galėtumėte gaminti uogienes, Jums reikalingas MTSPP. Reikalavimai patalpoms reglamentuoti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento 2004 m. balandžio 29 d. (EB) Nr. 852/2004 „Dėl maisto produktų higienos“.

  Prekiaujant uogienėmis ūkininkų turgelyje, Jūs turite  su savimi turėti prekes palydinčius dokumentus, medicininę knygelę, higienos mokymo pažymėjimą.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Norėtume sužinoti ar Jūs organizuojate mokymus dėl maisto produktų tikrinimo ir bandinių ėmimo, ir jeigu ne, tai gal galėtumėte rekomenduoti kur kreiptis. Pagarbiai, Edita

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad pagal paskutinio Sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-675 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 15:2005 „Maisto higiena“ (Žin., 2005, Nr. 110-4023; 2010, Nr. 142-7310) pakeitimo 20 p., prekybos ir viešojo maitinimo įmonėms nereikia atlikti tvarkomo maisto laboratorinės savikontrolės (laboratorinių gaminamo maisto tyrimų).

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba mokymų dėl maisto produktų mėginių paėmimo neorganizuoja. Dėl klausimų, susijusių su mėginių paėmimu, Jums reikėtų kreiptis į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą (J. Kairiūkščio g. 10, LT-08409 Vilnius, tel. (8 5) 278 0470, faksas (8 5) 278 0471, el. paštas info@nmvrvi.lt).

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • laba diena,viename prekybos centre esu pastovi pirkeja.pastebejau toki dalyka,kad zmogus kepantis paukstiena ir kitus mesos gaminius,tuo paciu metu bega parduoti ledus,daryti kava ir dirba su kasa.ar tai ne higienos pazeidimai?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad vadovaujantis HN 15 : 2005 “Maisto higiena” (Žin., 2005, Nr. 110-4023) 29 punkto nuostata “Nepakuota šviežia mėsa, paukštiena, žuvis bei gatavi maisto produktai, skirti vartoti be plovimo ar šiluminio apdorojimo, gali būti liečiami tik tam skirtais įrankiais arba mūvint apsauginėmis pirštinėmis.”  Jei darbuotoja laikosi  higienos reikalavimų (plaunasi rankas, dėvi vienkartines pirštines, dėvi darbo rūbus), ji gali parduoti ledus, daryti kavą ir dirbti su kasa.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Ar privaloma PVM sąskaitoje-faktūroje nurodyti Vet. priežiūros numerį. Parduodamos įvairios maisto prekės ir išrašoma viena sąskaita-faktūra ir vet.priežiūros numerių gali būti daug, ar būtina visus nurodyti?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad jeigu gyvūninio maisto produktai nepakuoti ir neturi individualios etiketės (skirti parduoti sveriant pagal pirkėjo pageidaujamą nusipirkti svorį, pavyzdžiui siunčiama dėžė dešrelių, mėsos gaminių ir iš jos pirkėjui atsveriama pageidaujamas svoris produktų, kurie nepaženklinti ženklinimo etikete) tokiu atveju, atsekamumo tikslu, būtina nurodyti gamintojo veterinarinio patvirtinimo numerį.
  Jei produktai turi ženklinimo etiketę, veterinarinio patvirtinimo numeris yra nurodytas etiketėje ir jo prekybos dokumente nurodyti nereikia.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Gintautas Čereška
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus
  vedėjo pavaduotojas
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1707
  El. paštas: gintautas.cereska@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena. Nusipirkau antros rūšies dešreles, taupumo sumetimais (pamaniau, gal ir jos visai skanios). Grįžus namo, paragavus suvimdė. Manau, kad joms net negalima pritaikyti "kaina atitinka kokybė", manau, kad jos nėra valgomos, nes jų net nereikia kramtyti, ištirpsta burnoj. Norėčiau sužinoti, kokios preliminarios baudos gręsia gamintojui už žmonių nuodyjimą?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 52-1673; 2001, Nr. 64-2324) 23 straipsnyje numatytos baudos už  pavojingo produkto pateikimą į rinką. Pagal minimą teisės aktą gamintojui, platintojui, pateikusiems į rinką pavojingų gaminių, gali būti skiriama nuo 500 iki 5000 litų bauda.

  Taip pat, priklausomai nuo Produktų saugos įstatymų pažeidimų, gali būti taikomos rinkos ribojimo priemonės, t.y. ūkio subjekto veiklos laikinas sustabdymas ar ūkio subjekto veiklos uždraudimas bei produkto (-ų) teikimo į rinką sustabdymas, uždraudimas.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Monika Žilinskaitė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Teisės skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1623
  El. paštas: monika.zilinskaite@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Sveiki. Galvoju užsiimti tokia veikla: spausti vaisių ir daržovių sultis lauko prekybos vietoje. Kokie man reikalavimai taikomi? Kokius turėčiau dokumentus susitvarkyti ir turėti su savimi? Vaisius ir daržoves pirksiu maximoje arba turguje. Reikalingas čekis ar kas daugiau? Būsiu labai dėkingas už atsakymą, nes esu jaunuolis ir tai bus mano pirmoji veikla.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad turite susipažinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 „Dėl Verslo liudijimų išdavimo gyventojams tvarkos“ (Žin., 2002, Nr. 112-4992, aktuali redakcija nuo 2011-11-09), prieš pradedant veiklą privalote turėti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą.

  Vadovaujantis Lietuvos Respublikos maisto įstatymo (Žin., 2000, Nr. 32-893) 4 straipsnio 3 dalies 4 punktu, visi maisto tvarkymo subjektai: gamybos, prekybos, viešojo maitinimo įmonės, transporto įmonės, gabenančios maistą, fiziniai asmenys, vykdantys maisto tvarkymą pagal verslo liudijimus, pagal nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos pažymas, tvarkyti maistą, gali tik patvirtintose maisto tvarkymo vietose, turinčiose nustatyta tvarka išduotus maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus (toliau – Pažymėjimas), kurį išduoda pagal veiklos vietą atitinkama teritorinė valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT), vadovaudamasi Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimais, patvirtintais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. B1-527 (Žin., 2008, Nr. 123-4693).

  http://vmvt.lt/node/596

  Maisto tvarkymo subjektai (toliau – Subjektai) dėl Pažymėjimo gavimo turi kreiptis į atitinkamą teritorinę VMVT.

  Norint gauti Pažymėjimą, Subjektai turi pateikti šiuos dokumentus:

  1. Nustatytos formos prašymą dėl maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo išdavimo (Žin., 2008, Nr. 123-4693, 2 priedas);

  2. Maisto tvarkymo patalpų projektą (planą) su įrenginių išdėstymu;

  3. Maisto tvarkymo proceso aprašymą (pvz., prekyba nefasuotais produktais, pagamintų patiekalų išvežiojimas ir kt.), projektines gamybos apimtis, subjekto darbuotojų skaičių, steigiamuose subjektuose – numatomą subjekto darbuotojų skaičių;

  4. Dokumentus, reglamentuojančius Rizikos veiksnių analizės ir svarbiųjų valdymo taškų (toliau – RVASVT) principais pagrįstą savikontrolės sistemą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-675 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 15:2005 „Maisto higiena“ (Žin., 2005, Nr. 110-4023; 2010, Nr. 142-7310) nuostatomis;

  Už pažymėjimo išdavimą imama valstybės rinkliava, nustatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. gruodžio 15 d. nutarimu Nr. 1458 patvirtintų Konkrečių valstybės rinkliavos dydžių (Žin., 2000, Nr. 108-3463; 2007, Nr. 138-5661; 2008, Nr. 36-1285) 4.2957.5 punkte.

  Pažymėjimas išduodamas neterminuotam laikui.

  Pagrindiniai higieniniai reikalavimai maisto tvarkymui išdėstyti 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 852/2004 dėl maisto produktų higienos (OL, 2004, specialusis leidimas, 13 skyrius, 32 tomas, p. 432). Konkrečiu atveju, kiek galima spręsti pagal jūsų klausimą ir numatomos veiklos planą, tiktų III skyriaus „Reikalavimai mobilioms ir (ar) laikinoms patalpoms (tokioms, kaip palapinės, turgaus prekystaliai, mobilieji pardavimo automobiliai), taip pat patalpoms, kurios iš esmės daugiausiai naudojamos kaip privatus gyvenamasis namas, bet kuriose nuolat ruošiamas maistas tiekimui į rinką ir smulkių prekių automatams“:

  1. Patalpoms ir smulkių prekių automatams, kiek tai praktiškai įmanoma, turi būti parinktos vietos, jos turi būti suprojektuotos ir statomos taip bei juose palaikoma tokia švara ir gera būklė, kad būtų išvengta taršos, visų pirma dėl gyvūnų ir kenkėjų, rizikos.

  2. Ypač, kur reikalinga:

  a) turi būti įrengtos atitinkamai asmens higienai palaikyti tinkamos patalpos (įskaitant patalpas higieniniam rankų plovimui ir džiovinimui, higienines sanitarines priemones ir persirengimui skirtas vietas);

  b) su maistu besiliečiantys paviršiai turi būti geros būklės ir lengvai valomi, o prireikus dezinfekuojami. Todėl, jeigu maisto tvarkymo subjektai neįrodo kompetentingai institucijai, kad tinka kitokios medžiagos, paviršiai turi būti iš lygių, plaunamų ir korozijai atsparių bei netoksinių medžiagų;

  c) darbo įrankių ir įrangos valymui, o kur tinka, dezinfekcijai, turi būti taikomi atitinkami reikalavimai;

  d) tais atvejais, kai maisto produktų valymas yra viena iš maisto verslo operatoriaus atliekamų veiklos rūšių, valymui taikomi atitinkami higienos reikalavimai;

  e) turi būti užtikrintas atitinkamas karšto ir (ar) šalto geriamo vandens tiekimas;

  f) turi būti pasirūpinta atitinkamomis priemonėmis ir patalpomis higieniškam pavojingų ir (ar) nevalgomų medžiagų bei atliekų sandėliavimui ir laidojimui;

  g) turi būti pasirūpinta atitinkamais įrengimais ir (arba) priemonėmis, reikalingomis maistui tinkamos temperatūros palaikymui ir stebėsenai;

  h) kiek tai praktiškai įmanoma, maisto produktai turi būti laikomi taip, kad būtų išvengta jų užteršimo rizikos.

  Maisto saugą ir higieną reglamentuojantys reikalavimai pateikti jau minėtoje Lietuvos higienos normoje HN 15:2005 „Maisto higiena“. Teikiamas į rinką maistas turi būti pagamintas teisėtai, atitikti teisės aktų reikalavimus bei deklaruojamus standartus. O visus konkrečius maisto gamybai, saugai ir kokybei reikalavimus nurodys atitinkama teritorinė VMVT išduodanti Pažymėjimą.

  Perkant vaisius ir daržoves komerciniams tikslams reiktų vadovautis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2011 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. 3D-858 „Dėl žemės ūkio ministro 2009 m. liepos 10 d. įsakymo Nr. 3D-488 „Dėl importuojamų, eksportuojamų ir vidaus rinkai tiekiamų šviežių vaisių ir daržovių atitikties prekybos standartams patikros taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2011, Nr. 143-6732 aktuali redakcija). Reikalingi pirkimo dokumentai, kokybės sertifikatai, sąskaitos-faktūros, rekomenduojama turėti ir perkamų vaisių ir daržovių laboratorinių tyrimų rezultatus.

  Pagarbiai,
  Vilija Galdikienė
  _______________________________________________
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus
  vyriausioji specialistė,
  valstybinė maisto produktų inspektorė
  Tel. (8 5) 246 0965
  Faks. (8 5) 249 1709
  El. paštas: vilija.galdikiene@vmvt.lt
   www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • laba diena,noreciau suzinoti,ar ant konditerijos gaminiu pakuociu reikalingas gamintojas su visais duomenimis,ar uztenka parasyti platintojo pavadinima ir pvz.kilmes salis LIETUVA?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad būtina vadovautis HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“. Pagal LR sveikatos apsaugos ministro 2010 m. lapkričio 16 d. įsakymo Nr. V-989 "Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. gruodžio 24 d. įsakymo Nr. 677 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“ tvirtinimo“ pakeitimo" (Žin., 2010, Nr. 138-7083) 13.7 punkto reikalavimus, būtina nurodyti „Europos Sąjungoje įsisteigusio gamintojo, pakuotojo ar pardavėjo pavadinimą ar firmos vardą ir adresą“.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vida Jarošienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1714
  El. paštas: vida.jarosiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Noriu teikti maitinima renginiuose/mugese is mobiliu prekyvieciu. Ar gausiu visa reikiama informacija atvykes i viena is VMVT skyriu ? Mane domina kokie highienos reikalavimai taikomi, kokie dokumentai reikalingi ir t.t.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad higienos reikalavimus mobiliems maisto tvarkymo subjektams reglamentuoja:

    2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 852/2004 dėl maisto produktų higienos (OL 2004 m. specialusis leidimas, 13 skyrius, 34 tomas, p. 319).

  http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:2004R0852:...

  Jums aktualus II priedo III skyrius (19 - 20 puslapiai).

  Pradedant vykdyti su maistu susijusią veiklą, Jums reikalingas nustatyta tvarka išduotas leidimas – Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas (toliau – MTSPP).

  Dėl MTSPP gavimo reikia kreiptis į atitinkamą teritorinę Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, pvz.: jeigu planuojama atidaryti kavinę Kaune, reikia kreiptis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Teritorinių Valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų kontaktus galima rasti internete:

  http://vmvt.lt/kontaktai

  Siekdami gauti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą subjektai turi pateikti šiuos dokumentus:

  1. nustatytos formos prašymą dėl maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo išdavimo (Žin., 2008, Nr. 123-4693, 2 priedas);

  2. maisto tvarkymo patalpų projektą (planą) su įrenginių išdėstymu;

  3. maisto tvarkymo proceso aprašymą (pvz.: prekyba nefasuotais produktais, pagamintų patiekalų išvežiojimas ir kt.), projektines gamybos apimtis, subjekto darbuotojų skaičių, steigiamuose subjektuose – numatomą subjekto darbuotojų skaičių;

  4. dokumentus, reglamentuojančius Rizikos veiksnių analizės ir svarbiųjų valdymo taškų (toliau – RVASVT) principais pagrįstą savikontrolės sistemą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-675 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 15: 2005 „Maisto higiena“ Baro atveju - dokumentus, reglamentuojančius Geros higienos praktikos taisyklių  principais pagrįstą savikontrolės sistemą (įmonės vadovo įsakymą).

  Darbuotojų sveikatos knygelių ir higienos įgūdžių išklausymo pažymėjimų pristatyti nereikia.

  Daugiau informacijos apie MTSPP išdavimą galite rasti:

  http://vmvt.lt/node/596

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Sveiki. Norėčiau sužinoti ar privalo tiekėjas pasirūpinti, kad ant tiekiamų maisto žaliavų būtų lietuviška informacija ir ar privalo joje rašyti mitybinio produkto maistinę ir energetinę vertę? Ačiū už atsakymą.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad tiekiami į rinką maisto produktai turi būti tinkamai paženklinti vadovaujantis Lietuvos higienos normos HN 119: 2002 „Maisto produktų ženklinimas“ (Žin., 2003, Nr. 13-530) reikalavimais. Vadovaujantis minėta HN 119:2002, turi būti nurodyta maistinė ir energetinė produkto vertė.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Kur galima rasti patikimiausią informaciją apie maisto mitybinių produktų maistinę ir energetinę vertę. Ar yra kokios literatūros, ar patikimas puslapis internete, kuriuo galima būtų pasitikėti? Ačiū.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų paklausimą, informuojame, kad atskirų maisto produktų maistinę ir energinę vertę galite rasti metodiniuose nurodymuose „Maisto produktų sudėtis“  (S. Sučilienė, A. Abaravičius, K. Kadziauskienė, A.Barzda, R.Bartkevičiūtė, A. Kranauskas, R. Stukas. Maisto produktų sudėtis. Mokomoji knyga visuomenės sveikatos ir medicinos programų studentams ir gydytojams rezidentams. Vilnius: Respublikinis mitybos centras, 2002).

  Pažymime, kad visa informacija, kuri yra skelbiama valstybės institucijų interneto svetainėse yra oficiali ir ja galima vadovautis.

   
  Pagarbiai,

  Evelina Venckevič

  Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto

  Mitybos skyriaus vedėjo pavaduotoja

  J. Kairiūkščio g. 10, LT-08409 Vilnius
  telefonas (8 5) 278 0406
  faksas (8 5) 278 0471

  http://www.nmvrvi.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Maisto tvarkymo subjekto pažymėjime turi būti nurodyta ekonominė veiklos rūšys. Ar esant rūšiai "Restoranų ir pagaminto valgio teikimo veikla" reiškia, kad įmonė gali tiekti ne tik maistą įsinešimui bet ir alkoholinius ir nealkoholinius gėrimus?

  Laba diena,
   
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atsakydama į Jūsų klausimą, informuoja, kad vadovaujantis Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriumi, patvirtintu Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2007 m. spalio 31 d. įsakymu Nr. DĮ-226 (Žin., 2007, Nr. 119-4877), 56.10 Restoranų ir pagaminto valgio teikimo veiklą įeina maitinimo paslaugų teikimas vartotojams, nepriklausomai nuo to, ar maistas pateikiamas jiems sėdint ar jie patys save aptarnauja, pasirinkdami patiekalus iš pateikto maisto, ar jie valgo paruoštą maistą vietoje, ar išsinešą jį, ar maistas yra pristatomas jiems į namus. Taip pat įeina paruošimas ir pateikimas tinkamo vartoti vietoje maisto iš variklinių transporto priemonių ar nevariklinių vežimėlių. Į šią klasę įeina veikla:
  - restoranų

  - savitarnos užkandinių

  - greitojo maisto restoranų

  - vietų, kuriose prekiaujama maistu išsineštinai

  - ledų pardavėjų furgonų

  - mobiliųjų maisto vežimėlių

  - maisto paruošimo turgaviečių kioskuose.

  Vadovaujantis Alkoholio kontrolės įstatymu prekiauti alkoholiniai gėrimais gali – stacionariosiose alkoholinių gėrimų parduotuvėse, stacionariųjų parduotuvių alkoholinių gėrimų skyriuose, stacionariosiose viešojo maitinimo vietose, stacionariųjų degalinių, vykdant tik mažmeninės prekybos veiklą, ir kaimo gyvenamosiose vietovėse esančių stacionariųjų parduotuvių nespecializuotuose skyriuose, tarptautinio susisiekimo traukiniuose, siaurojo geležinkelio traukiniuose ir laivuose, kuriuose yra atskirai įrengtos viešojo maitinimo vietos, orlaiviuose, vežančiuose keleivius tarptautiniais maršrutais, parodose ir mugėse, vykstančiose stacionariuose pastatuose, viešbučių kambariuose įrengtuose minibaruose, taip pat specialiosiose prekybos vietose. Pažymėtina, kad išvežiojamąja prekyba alkoholiniai gėrimais gali tik įmonės turinčios didmeninės prekybos verstis alkoholiniais gėrimais licencijas.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:

  Loreta Mačytė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vedėjo pavaduotoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 17 12
  Faks. (8 5) 249 17 17
  El.paštas: loreta.macyte@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena,noriu atsidarinet kepyklele,kaip ir kur galiu gauti informacijos apie visus higienos normos normatyvus? Ta prasme,kaip ten viskas turi buti isdeliota,kokiais atstumais,kiek kriaukliu ir t.t. Aciu!

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad norint atidaryti kepyklą ir toliau kepti kepinius ir juos teikti į rinką vartotojams būtina susipažinti su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 metų spalio 15 d. įsakymo Nr. B1-527 „Dėl Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimų patvirtinimo“ reikalavimais (Žin., 2008, Nr.123-4693), Lietuvos higienos norma HN 15:2005 „Maisto higiena“ (Žin., 2005, Nr. 110-4023; 2010 Nr. 142-7310). Šioje higienos normoje, II NUORODOS punkte yra nurodyti teisės aktai dėl statinių, patalpų rengimo.
  Norint vykdyti veiklą, reikia turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą. Dėl patalpų įrengimo klausimo bei geros higienos praktikos taisyklių taikymo, kurios skirtos padėti praktiškai įgyvendinti Europos Sąjungos ir Nacionalinių teisės aktų reikalavimus kepinių kepimo įmonėse prašome kreiptis pagal veiklos ar įmonės registracijos vietą į teritorinę Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (kontaktai - http://vmvt.lt/kontaktai )
  Jums suteiks visą Jus dominančią informaciją.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vida Jarošienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1714
  El. paštas: vida.jarosiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena.Norėčiau sužinoti ar gali būti išduoti leidimai veikti kavinei-barui pastate,kurio pagrindinė tikslinė paskirtis GARAŽAS.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad tam tikrais atvejais, kavinės–baro veikla Jūsų minėtos tikslinės paskirties patalpose, galima. Išduodant leidimą - Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (toliau - MTSPP) įvertinama: maisto tvarkymo patalpos, įranga, planuojama vykdyti veikla, gaminių asortimentas ir kt. Dėl MTSPP išdavimo ir detalesnės informacijos kreipkitės į atitinkamą teritorinę Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą,  pvz.: jeigu planuojama atidaryti kavinę Kaune, reikia kreiptis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Teritorinių Valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų kontaktus galima rasti internete:

  http://vmvt.lt/kontaktai

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Įmonė 1 padalinyje kepa ir prekiauja picomis išsinešimui.Planuojame atidaryti antrą veiklos tašką, bet ruošinių gamyba vyktų pirmame taške.Jau paruoštus ruošinius picų kepimui vešime savo transportu į naujai atidarytą veiklos tašką kitame mieste.Kokie dok.reikalingi pervežimui, kas juose turi būti nurodoma, kokie dok.turi būti antroje prekybos vietoje(visos prekes iš tiekėjų keliauja į 1-ą tašką, kur bus gaminami ruošiniai).Ačiū labai.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad Lietuvos higienos normos HN15:2005 „Maisto higiena“ (Žin., 2005, Nr. 110-4023) 21 punktas numato, kad „Maisto saugos priežiūros veiksmai turi būti registruojami taip, kad būtų galima visais maisto tvarkymo etapais atsekti maisto produktą, ingredientą ar kitą medžiagą, skirtą dėti arba įdėtą į maistą, bei jų tiekėją, taip pat įmones, į kurias tiekiami tvarkomi produktai. Maisto verslo operatoriai saugo su maisto sauga bei jos priežiūra susijusius dokumentus 2 metus, bet ne trumpiau kaip gaminamo maisto tinkamumo trukmė.“

  Maisto produktai ir patiekalai, teikiami į kitus maisto tvarkymo subjektus turi būti su lydimaisiais dokumentais, kuriuose turi būti nurodyta: pavadinimas, kiekis, galiojimo terminas, pagaminimo data (valanda).

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Sveiki. Prašau pasakyti, ar gali prekybos įmonė prekiauti nefasuotais skystais pieno produktais ( jei prekybos įmonė nėra firminė gamintojo parduotuvė), jei prekybos metu produktų sauga ir kokybė užtikrinama. Vadovaujantis 2004-02-26 VMVT direktoriaus įsakymų Nr. B1-163 "Dėl prekybos maisto produktais" tokia veikla draudžiama. Tačiau daugelyje Lietuvos parduotuvių tai vykdoma. Ačiū. Geros dienos.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad vadovaujantis 2004-02-26 VMVT direktoriaus įsakymu Nr. B1-163 "Dėl prekybos maisto produktais" tokia veikla draudžiama. Vertinant tai, kad tiekiami į rinką pieno produktai yra termiškai apdoroti, vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 853/2004 IX skirsnio II skyriaus nuostatomis, vartotojams skirtos pakuotės turi būti sandarinamos nedelsiant jas pripildžius įmonėje, kur buvo atliktas paskutinis skystų pieno produktų  terminis apdorojimas, taikant sandarinimo įrangą, leidžiančią išvengti užteršimo.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Antonina Greičiuvienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1708
  El. paštas: antonina.greiciuviene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena.Ruosiuosiu užsakyti maisto papildus iš Olandijos ir pardavinėti internetu (internetine parduotuve).Ar reikalinga man maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pazymejimo,ar užtenka uzregistruotis pas jus?Jeigu šis produktas jau notifikuotas kito pardavėjo vardu,man dar karta reikia notifikuoti savo vardu ar ne?Jeigu mano ofisas bus užregistruotas mano gyvenamuoju adresu,galiu aš sandėliuoti produktą namuose (kiekis nedidelis,2-3 dežes)?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad jei į Lietuvos Respublikos rinką vieno gamintojo maisto papildus pateikia keli asmenys, jie visi privalo pranešti (notifikuoti) apie į Lietuvos Respublikos rinką pateikiamus maisto papildus. Subjektai, vykdantys prekybą internetu - registruojami, tačiau norint sandėliuoti maisto papildus, reikalingas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas. Dėl šio pažymėjimo kreipkitės į teritorinę VMVT.
  Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo išdavimo tvarką galite rasti adresu http://vmvt.lt/node/596 .
  Maisto papildus sandėliuoti galima tik komercinės paskirties patalpose.
   
  Pagarbiai,
  Rita Beliauskienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 200 0235
  Faks. (8 5) 249 17 17
  El.paštas: rita.beliauskiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena. Ar skiriasi profilaktinio darbuotojo sveikatos patikrinimo sąlygos, kai prekiaujama tik fasuotais maisto produktais, nuo darbuotojų, kurie prekiauja ar dirba su nefasuotais maisto produktais? Ačiū.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad darbuotojai turi pasitikrinti sveikatą Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka prieš pradėdami dirbti parduotuvėje ir nustatytu dažnumu tikrintis periodiškai. (Lietuvos higienos norma HN 15:2005 ”Maisto higiena”, 10 p.) (žin., 2005, Nr. 110-4023). Skirtumo nėra, kokiais produktais prekiauja. Negali dirbti darbuotojai, kurie serga arba yra nešiotojai ligų, kurios gali būti perduodamos per maistą.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė 
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, kokiais norminiais aktais reikia remtis, norint steigti maitinimo istaiga. Joje butu ruosiamas ir pateikiamas maistas klientams ? Aciu

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad viešojo maitinimo veiklą reglamentuojantys teisės aktai:

  Reikalavimus viešojo maitinimo patalpoms reglamentuoja:

  1.      2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 852/2004 dėl maisto produktų higienos (OL 2004 m. specialusis leidimas, 13 skyrius, 34 tomas, p. 319).

  http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:2004R0852:...

  Reikalavimus maitinimo patalpoms reglamentuoja I ir II skyrius (dokumento 18 ir 19 puslapiai)

  2.      Sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-675 patvirtinta Lietuvos higienos norma HN 15:2005 „Maisto higiena“ (Žin., 2005, Nr. 110-4023; 2008, Nr. 119-4522; 2010, Nr. 142-7310).

  http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=261668

  Pradedant vykdyti su maistu susijusią veiklą būtinas Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas (toliau – MTSPP). MTSPP išdavimo tvarką reglamentuoja:

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. B1-527 patvirtinti Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo reikalavimai (Žin., 2008, Nr. 123-4693).

  http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=329396&p_query=&...

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt 
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Ar galima naudoti tokį saldiklį E955? AČIŪ

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad saldiklį E955 Sukralozas (Trichlorogalaktosacharozė) naudoti galima. Jis priskirtas prie leidžiamų vartoti saldiklių.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vida Jarošienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1714
  El. paštas: vida.jarosiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Sveiki, mes norime daryti kavine, gal galetumete parasyti kokiu tiksliai reikia pazymu ir dokumentu.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad Jums reikalingas nustatyta tvarka išduotas leidimas – Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas (toliau – MTSPP).

  Dėl MTSPP gavimo reikia kreiptis į atitinkamą teritorinę Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, pvz.: jeigu planuojama atidaryti kavinę Kaune, reikia kreiptis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Teritorinių Valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų kontaktus galima rasti internete:

  http://vmvt.lt/kontaktai

  Siekdami gauti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą subjektai turi pateikti šiuos dokumentus:

  1. nustatytos formos prašymą dėl maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo išdavimo (Žin., 2008, Nr. 123-4693, 2 priedas);

  2. maisto tvarkymo patalpų projektą (planą) su įrenginių išdėstymu;

  3. maisto tvarkymo proceso aprašymą (pvz.: prekyba nefasuotais produktais, pagamintų patiekalų išvežiojimas ir kt.), projektines gamybos apimtis, subjekto darbuotojų skaičių, steigiamuose subjektuose – numatomą subjekto darbuotojų skaičių;

  4. dokumentus, reglamentuojančius Rizikos veiksnių analizės ir svarbiųjų valdymo taškų (toliau – RVASVT) principais pagrįstą savikontrolės sistemą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-675 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 15: 2005 „Maisto higiena“ Baro atveju - dokumentus, reglamentuojančius Geros higienos praktikos taisyklių  principais pagrįstą savikontrolės sistemą (įmonės vadovo įsakymą).

  Darbuotojų sveikatos knygelių ir higienos įgūdžių išklausymo pažymėjimų pristatyti nereikia.

  Daugiau informacijos apie MTSPP išdavimą galite rasti:

  http://vmvt.lt/node/596

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt 
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena. Norejau pasiteirauti, kiek laiko galioja sveikatos pazymejimas restorano administratoriui (kaip buvo anksciau 1 metus, ar dabar jau 2 metus?) Dekoju uz atsakyma.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad dėl Sveikatos žinių atestavimo pažymėjimo galiojimo termino Jums reikėtų kreiptis į išduodančias įstaigas:

  1.      VšĮ „Respublikinis maisto ir veterinarijos konsultacinis centras“, Siesikų g. 21, Vilnius, tel. (8 5) 246 0465

  2.      Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, Žolyno g. 36, Vilnius, tel. (8 5) 234  0326

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt 
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, ar galiu gaminti maisto produktus ir juos tiekti kitoms imonems pardavineti pagal indvidualios veiklos pazyma, kurioje nurodyta, kad vykdau tokia veikla: restoranu ir pagaminto valgio teikimo veikla (EVRK Nr. 561000)

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad viešojo maitinimo patiekalus galite gaminti ir juos tiekti, jeigu turite nustatyta tvarka išduotą Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kuriame nurodyta pagrindinė veikla: kavinė (užkandinė) arba restoranas, o papildoma veikla "maisto tiekėjų pagal sutartį" veikla.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt 
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena. Ar galima is Rusijos federacijos savo reikmem gabenti lektuvu arba automobiliu vistu kiausinius (originalioje gamintojo-parduotuves pakuoteje)10-30vnt? Muitines departamentas si klausima adresuoja ju istaigai, taciau jusu puslapyje nerandu aiskaus atsakymo. Aciu

  Laba diena,

  atsakydami į Jūsų paklausimą, informuojame, kad iš trečiųjų šalių (tame tarpe ir iš Rusijos Federacijos) asmeniniam vartojimui kiaušinių galima įsivežti iki 2 kg, vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus, Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado 2009 m. balandžio 29 d. įsakymo Nr. B1-196/1B-244/4-314 „Dėl Gyvūninių produktų, importuojamų iš trečiųjų šalių asmeniniam vartojimui, valstybinės kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2009, Nr. 50-2026) 7.6 punktu.

   
  Pagarbiai,
  Kristina Lukoševičiūtė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Pasienio maisto ir veterinarinės kontrolės skyriaus
  vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų g. 15, 07170 Vilnius
  Tel. (00) 370 5 249 1678
  El. pastas: kristina.lukoseviciute@vmvt.lt
  www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, norejau pasiteirauti, ar reikia gauti is VMVT , kokius nors dokumentus, norint Lietuvoje prekiauti maisto papildais pagamintais ES?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad  norint tiekti į Lietuvos Respublikos rinką maisto papildus, kurie pagaminti Europos ekonominei bendrijai priklausančiose šalyse (Europos Sąjungos narėse, Islandijos Respublikoje, Lichtenšteino Kunigaikštystėje ir Norvegijos Karalystėje), reikia turėti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kurį išduota teritorinės VMVT. Pažymėjimo išdavimo tvarką galite rasti čia http://vmvt.lt/node/596

  Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad vadovaujantis Europiniais ir Nacionaliniais teisės aktais, ženklinant, pristatant bei reklamuojant maisto papildus draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai nurodyti ar užsiminti apie gydomąsias ar nuo ligų saugančias savybes.

  Ženklinant, pristatant ir reklamuojant maisto papildus nė vienam jų negali būti priskiriamos gydomosios ar profilaktinės savybės arba daroma nuoroda į jas.

  Maisto papildai yra maisto produktai, todėl manyti, kad maisto papildai gydo – klaidinga. Jie skirti ne gydyti, o papildyti maisto racioną trūkstamų mikroelementų ar kitų organizmui būtinų medžiagų.

  Ženklinimas turi būti pateiktas lietuvių kalba, kaip nurodyta  HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“ ir HN 17:2010 „Maisto papildai“.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Rita Beliauskienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 200 0235
  El. paštas: rita.beliauskiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • kelinta karta skaitau straipsni apie druska, bet nesuprantu tai Lietuvoje galima prekiauti vioskia maistui skirta druska (himalaju, rukyta ir visokia kita) ar tik joduota. Aciu uz paaiskinima

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad Lietuvos Respublikoje valgomoji druska gali būti naudojama žmonių maistui gana įvairi, tai pasirenka pats vartotojas, skatinamas įvairių tikslų: filosofinių ar ekonominių, ar sveikatos profilaktikos. Gamintojams: duonos pramonėje ir viešajame maitinime pagal Lietuvos higienos normos HN 15:2005 „Maisto higiena“ nuostatas privaloma naudoti tik joduotą druską. Kitoms maisto verslo šakoms druskos rūšis nėra reglamentuojama. Vartotojui yra svarbu žinoti, kad kokia bebūtų druskos rūšis, druska yra druska, jos per parą su visais maisto produktais turėtume sunaudoti ne daugiau kaip 5-6 g, todėl atidžiai reikia rinktis paros racionui skirtus maisto produktus, kad nevalgytume per sūrų maistą.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Rita Sadūnaitė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3161
  El. paštas: rita.sadunaite@vmvt.lt 
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena. Noreciau suzinoti kaip daznai ir kokiu budu Lietuvoje yra patikrinama kudikiams skirto maisto kokybe (atveztinio, taip pat ir salyje pagaminamo. Aciu.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad specialios paskirties maisto produktai yra kontroliuojami importo metu vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. rugsėjo 24 d. patvirtinto įsakymo Nr. B1-478 „Dėl importuojamo negyvūninio maisto valstybinės maisto kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2008, Nr. 150-6143) reikalavimais.
  Lietuvos gamybos įmonės, jei gamina vaikų maistą, tikrinamos du kartus į metus, nes šios įmonės priskirtos padidintos rizikos įmonių grupei.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vida Jarošienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1714
  El. paštas: vida.jarosiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena. Noriu sužinoti ,ar Valstybinė maisto veterinarijos tarnyba atvykdama į įmonę tikrinti planinį ar kitokį atlikti patikrinimą privalo informuoti įmonės vadovą.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, pažymime, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos maisto įstatymo (Žin., 2000, Nr. 32-893) 11 straipsnio 1 dalimi, valstybinę maisto kontrolę atlieka įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka Vyriausybės įsteigta maisto kontrolės institucija – Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. To paties straipsnio 3 dalyje nurodoma, jog valstybinė maisto kontrolė atliekama be išankstinio įspėjimo, reguliariai, pagal iš anksto sudarytas programas (jose numatomas tikrinimų dažnumas ir kontrolės pobūdis), taip pat kilus įtarimui, kad buvo pažeisti šio įstatymo bei kitų teisės aktų reikalavimai.

  Analogiškos nuostatos įtvirtintos Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymo (Žin., 1992, Nr. 2-15) 19 straipsnio 1 dalyje (valstybinė veterinarinė kontrolė atliekama reguliariai rizikos vertinimo pagrindu, be išankstinio įspėjimo pagal iš anksto sudarytas programas, kuriose numatomas tikrinimų dažnumas ir kontrolės pobūdis. Valstybinė veterinarinė kontrolė gali būti atliekama kilus įtarimui, kad buvo pažeisti šio įstatymo ir kitų teisės aktų reikalavimai) ir 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) 882/2004 dėl oficialios kontrolės, kuri atliekama siekiant užtikrinti, kad būtų įvertinama, ar laikomasi pašarus ir maistą reglamentuojančių teisės aktų, gyvūnų sveikatos ir gerovės taisyklių (OL 2004 m. specialusis leidimas,  3 skyrius, 45 tomas, p. 200) 3 straipsnio 2 dalyje (oficiali kontrolė atliekama iš anksto neįspėjus, išskyrus audito patikrinimus, kai būtina iš anksto pateikti pranešimą pašarų ar maisto verslo operatoriui. Oficialią kontrolę taip pat galima rengti ad hoc pagrindu).

   
  Dėkojame už Jūsų klausimą.

  Pagarbiai,
  Egidijus Verenius
  _________________________________
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  l.e.p. Teisės skyriaus vedėjas
  Siesikų g. 19, 07170 Vilnius
  tel. (8 5) 249 1710
  faks. (8 5) 240 43 62
  el.paštas: egidijus.verenius@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Sveiki, vasarą planuojame prekiauti maistu festivaliuose. Tai būtų greitai paruošiamas maistas. Kokius leidimus reiktų gauti, jeigu jų reikia. Esam fizinia asmenys. Prekybos trukmė būtų max 15 dienų.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad vadovaujantis  Lietuvos Respublikos maisto įstatymo (Žin., 2000, Nr. 32-893; 2002, Nr.64-2574; 2005, Nr. 142-5107) 4 straipsnio 3 dalies 4 punktu, visi maisto tvarkymo subjektai: gamybos, prekybos, viešojo maitinimo įmonės, transporto įmonės, gabenančios maistą, fiziniai asmenys, vykdantys maisto tvarkymą pagal verslo liudijimus, pagal nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos pažymas, tvarkyti maistą, gali tik patvirtintose maisto tvarkymo vietose, turinčiose nustatyta tvarka išduotus  maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus (toliau – Pažymėjimas), kurį išduoda  pagal veiklos vietą atitinkama teritorinė valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT), vadovaudamasi  Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimais, patvirtintais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 d. įsakymu  Nr. B1-527 (Žin., 2008, Nr. 123-4693).

  http://vmvt.lt/node/596

  Subjektai dėl Pažymėjimo gavimo turi kreiptis į atitinkamą teritorinę VMVT.

  Siekdami gauti Pažymėjimą, subjektai turi pateikti šiuos dokumentus:

  1. nustatytos formos prašymą dėl maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo išdavimo (Žin., 2008, Nr. 123-4693, 2 priedas);

  2. maisto tvarkymo patalpų projektą (planą) su įrenginių išdėstymu;

  3. maisto tvarkymo proceso aprašymą (pvz.: prekyba nefasuotais produktais, pagamintų patiekalų išvežiojimas ir kt.), projektines gamybos apimtis, subjekto darbuotojų skaičių, steigiamuose subjektuose – numatomą subjekto darbuotojų skaičių;

  4. dokumentus, reglamentuojančius Rizikos veiksnių analizės ir svarbiųjų valdymo taškų (toliau – RVASVT) principais pagrįstą savikontrolės sistemą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-675 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 15: 2005 „Maisto higiena“ (Žin., 2005, Nr. 110-4023,  2010, Nr. 142-7310) nuostatomis;

  Daugiau išsamesnės informacijos galite rasti, aukščiau minėtame teisės akte, kuris reglamentuoja Pažymėjimo išdavimo tvarką -  Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimai, patvirtinti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 d. įsakymu  Nr. B1-527 (Žin., 2008, Nr. 123-4693).

  http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=329396&p_query=&...

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt 
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Ar yra kažkokiame dokumente išaiškinti kurie dažikliai natūralūs, o kurie sintetiniai? Ačiū

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad visi dažikliai yra patvirtinti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 vasario 10 d. įsakymo Nr. V-108 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 53:2010 „Leidžiami naudoti maisto priedai“ patvirtinimo" (Žin., 2010, Nr. 21-1009) reikalavimuose.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vida Jarošienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1714
  El. paštas: vida.jarosiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Turime keletą nedidelių parduotuvių kaimuose .Ar kas ketvirtį pildomą ŠGP ataskaitą privalome teikti pagal parduotuves ar galime vieną ataskaitą už visą įmonę?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad šalutiniai gyvūniniai produktai (toliau – ŠGP), susidarantys maisto tvarkymo subjekte, tvarkomi vadovaujantis 2012 m. sausio 20 d. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu Nr. B1-45  “Dėl valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2005 m. kovo 23 d. įsakymo Nr. B1-190 „Dėl šalutinių gyvūninių produktų ir perdirbtų šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo ir apskaitos reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo (Žin., 2012, Nr.13-595) nuostatomis. 
  Kadangi kiekviena parduotuvė turi atskirą maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, todėl deklaruoti ŠGP reikia už kiekvieną subjektą atskirai, kad matytųsi, kiek ir kokioje parduotuvėje susidarė ŠGP.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė 
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Gyvenamojo namo, Tilto g. 35/Vilniaus g. 4, patalpų 1 aukšte savininkai UAB "Saldainis" planuoja įrengti maitinimo įstaigą-restoraną. Šiuo metu namo Tilto g. 35/Vilniaus g. 4 kieme, tiesiai po gyvenamųjų patalpų (2 aukšte) langais savavališkai pastatytas atliekų konteineris restorano atliekoms kaupti. Namo Tilto g. 35/Vilniaus g. 4 buitinės atliekos yra surenkamos į Tilto gatvėje esančius buitinių atliekų konteinerius. Jei planuojamo įrengti restorano atliekos bus kaupiamos pastato Tilto g. 35/Vilniaus g. 4 kieme, ženkliai pablogės sanitarinė situacija. Prašau paaiškinti kokios taisyklės taikomos maisto ir maisto gamybos įmonių atliekoms kaupti? Ar restorano atliekų kaupimui konteineriai gali būti statomi gyvenamojo namo kieme? HN 30-1996 "Viešojo maitinimo įmonės" 5 straipsnyje reglamentuojama atliekų konteinerių vieta turi būti ne arčiau 25 m nuo pastatų. šis atstumas niekaip negali būti išlaikytas mūsų namo kieme, tuo labiau kad higienos normoje kalbama apie viešojo maitinimo įmonės teritoriją, o šiuo atveju bendras namo kiemas nėra įmonės teritorija. Ar mes turime kreiptis su oficialiu skūndu į Jūsų tarnybą? Kadangi patalpų, kuriose planuojama įrengti sąvininkas UAB "Saldainis" į mūsų pastabas dėl netinkamos atliekų konteinerio vietos nereaguoja. Pagarbiai.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad viešojo maitinimo įmonės atliekas tvarko vadovaujantis:

  2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 852/2004 dėl maisto produktų higienos (OL 2004 m. specialusis leidimas, 13 skyrius, 34 tomas, p. 319) VI skyriaus „Maisto atliekos“:

  2 punktas numato, kad „maisto atliekos, nevalgomi atliekiniai produktai ir kitos šiukšlės dedami saugoti į uždarus konteinerius, jeigu maisto tvarkymo subjektas neįrodo kompetentingai institucijai, kad šiam tikslui tinkami naudoti kiti konteinerių tipai ar ištuštinimo sistemos. Konteineriai turi būti atitinkamos konstrukcijos, gerai prižiūrimi, lengvai valomi, o prireikus dezinfekuojami.“

  4 punktas numato, kad „atliekos šalinamos higienišku ir aplinkai tinkamu būdu, laikantis šią sritį reglamentuojančių teisės aktų ir neturi tapti tiesioginiu ir netiesioginiu taršos šaltiniu.“

  Jeigu Jūsų minėta įmonė UAB „Saldainis“ atliekas tvarko ne pagal aukščiau išvardintų teisės akto punktų reikalavimus, siūlome užregistruoti vartotojo pranešimą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nemokamos linijos telefonu 8 800 40403 arba užpildyti anketą el. adresu: http://vmvt.lt/anketos/nekokybiski-maisto-produktai
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai atliks patikrinimą ir informuos Jus apie rezultatus (jeigu pranešimas ne anoniminis).

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vita Šturmienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3162
  El. paštas: vita.sturmiene@vmvt.lt 
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • sveiki esu ūkininkė ir noriu prekiauti savo užaugintomis daržovėmis turguje (bulvės pomidorai agurkai svogūnai burokėliai morkos) ir braškės kokius tyrimus reikia atlikti ir kokių dokumentų gali reikalauti jūsų tikrintojai?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad prekiaujant turgavietėje savo išauginta produkcija Jūs turite  turėti ūkininko pažymėjimą ar kitokį dokumentą, patvirtinantį žemės valdos nuosavybę; asmens higienos mokymų pažymėjimą, medicininę knygutę, kad esate pasitikrinęs sveikatą ir produktus palydinčius dokumentus (vaisių/daržovių deklaraciją bei laisvos formos krovinio važtaraštį). Savo ūkyje išauginta ir pagaminta produkcija į prekyvietę pristatoma su laisvos formos krovinio važtaraščiu, kuriame turi būti: važtaraščio surašymo vieta ir data;  juridinio asmens pavadinimas, kodas ir adresas arba fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas, adresas;  krovinio pakrovimo ir iškrovimo vietos adresas, krovinio išgabenimo data ir laikas;  žinios apie krovinį (krovinio pavadinimas, mato vienetas, krovinio kiekis ar svoris, pakuotės rūšis, pakuočių kiekis); transporto priemonės vairuotojo vardas ir pavardė, parašas;  transporto priemonės markė ir valstybinis numeris. Ūkininkas turi užsipildyti vaisių daržovių deklaraciją, vadovaujantis  Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2011 m. lapkričio 23 d įsakymu Nr. 3D-858 „Dėl žemės ūkio ministro 2009 m. liepos 10 d. įsakymo Nr. 3D-488 „Dėl importuojamų, eksportuojamų ir vidaus rinkai tiekiamų šviežių vaisių ir daržovių atitikties prekybos standartams patikros taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2011, Nr. 143-6732). Kiekvienas maisto tvarkymo subjektas savo veikloje vadovaujasi savikontrolės principais,  todėl pats ūkininkas žino, kokias trąšas naudojo ir ką reikėtų išsitirti (nitratus, pesticidus ar kt.). Jūs turite pateikti vartotojams saugius ir kokybiškus produktus.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė 
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Koks leidžiamas dioskino kiekis konservuotose menkių kepenėlėse? Ačiū

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad:
  1. Žuvų kepenims ir jų produktams didžiausia leistina:

  · dioksinų ir dioksinų tipo PCB liekanų koncentracija yra 20 pg/g drėgno produkto svorio,

  · ne dioksinų tipo PCBs – 200 ng/g.

  2. Žuvininkystės produktams didžiausia leistina:

  · dioksinų liekanų koncentracija yra 3,5 pg/g drėgno (šviežio) produkto svorio,

  · dioksinų ir dioksinų tipo PCB liekanų koncentracija – 6,5 pg/g drėgno produkto svorio,

  · ne dioksino tipo - 75 ng/g, išskyrus ungurius,

  · unguriams nustatyta didžiausia leistina dioksinų ir dioksinų tipo PCBs liekanų koncentracija yra 10,0 pg/g drėgno svorio, o ne dioksinų tipo PCBs -300 ng/g.

  Teisės aktas: 2011 m. gruodžio 2 d. Komisijos reglamentas (ES) Nr. 1259/2011, kuriuo dėl didžiausios leidžiamosios dioksinų ir dioksinų tipo PCB koncentracijos maisto produktuose iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1881/2006 (OL 2011 L320, p.18). Galioja nuo 2012 m. sausio 1 d.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Gintautas Čereška
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Veterinarijos sanitarijos skyriaus 
  vedėjo pavaduotojas
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1707
  El. paštas: gintautas.cereska@vmvt.lt 
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Sveiki. Prašau pasakyti, ar turi būti gaminio etiketėje nurodytas gamintojo pavadinimas ir pilnas adresas, jei tą gaminį gaminame pagal kitos įmonės užsakymą? Ar tik užtenka nurodyti pagal kieno užsakymą gaminame, užsakovo adresą ir kad pagaminta Lietuvoje. Produkcija tiekiama Lietuvos rinkai. Dar vienas klausimas: gamybos įmonė išsigręžė savo giluminį gręžinį, iš kurio vanduo naudojamas tik gamybos tikslams. Kokiu spinduliu privaloma apsauginė zona? Ar būtina ją aptverti? Ar reikia apželidinti žole, gal galima išpilti skaldos sluosniu? Ačiū, gero darbo.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimo pirmąją dalį, informuojame, kad ar Jūs patys savo produktą gaminate pagal savo receptūrą, ar gaminate pagal kitos įmonės užsakymą (pagal jų nurodytą receptūrą), tačiau gamintojas esate Jūs ir Jūs tiesiogiai atsakote už pagaminto maisto saugą ir kokybę. Todėl turi būti nurodytas gamintojas, jo pavadinimas, adresas. Galite papildomai nurodyti platintoją.

  Atsakymą parengė:
  Rita Sadūnaitė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 205 3161
  El. paštas: rita.sadunaite@vmvt.lt 
  http://www.vmvt.lt

  Atsakydami į Jūsų klausimo antrąją dalį, informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos higienos normos HN 44:2006 „Vandenviečių sanitarinių apsaugos zonų nustatymas ir priežiūra“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2006 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. V-613 (Žin., 2006, Nr. 81-3217), nuostatomis aplink artezinį šulinį (grežinį) turi būti nustatoma sanitarinė apsaugos zona (toliau - SAZ). SAZ susideda iš 3 juostų. Vandenvietėms, tiekiančioms vidutiniškai iki 100 m3 vandens per parą, nustatoma 1-oji SAZ juosta, vadinama griežto režimo apsaugos juosta, turi būti ne mažesnė kaip 5 metrai (juostos dydis priklauso nuo vandenvietės tipo: 5 m - I grupės vandenviečių, 10 m - II grupės vandenviečių, 25 m - III grupės vandenviečių ir infiltracinių įrenginių) skirta apsaugoti vandens kaptažo ir tiekimo įrenginius nuo neteisėto fizinio poveikio, 50 m atstumu nuo gręžinio – taršos apribojimo juosta.

  Vadovaujantis aukščiau nurodytos higienos normos 37.1. punkto nuostatomis - 1-oji juosta turi būti tvarkinga, apželdinta, vandens kaptažo ir tiekimo įrenginiai apsaugoti nuo neteisėto fizinio poveikio, turi būti čiaupai vandens mėginiams paimti. 1-oje juostoje draudžiama bet kokia ūkinė veikla, tiesiogiai nesusijusi su požeminio vandens naudojimu, jo gerinimu ir tiekimu; vadovaujantis 7.2. punkto nuostatomis, 50 m taršos apribojimo juostos teritoriją draudžiama teršti komunalinėmis, nepavojingomis ir pavojingomis atliekomis, cheminėmis medžiagomis ir preparatais, radioaktyviosiomis medžiagomis ir atliekomis, naudoti augalų apsaugos priemones, organines ir mineralines trąšas, rengti minėtų medžiagų ir preparatų bei atliekų saugyklas ar sąvartynus, statyti naftos produktų saugyklas, degalines, autoplovyklas, autoremonto dirbtuves, steigti kapines, užkasti kritusius gyvulius, įrengti nuotekų kaupimo ir valymo įrenginius, nuotekų dumblo saugyklas, siloso tranšėjas, statyti gyvulininkystės ir paukštininkystės įmones ar vykdyti kitą veiklą, galinčią bakteriologiškai ar cheminėmis medžiagomis ir preparatais užterši požeminį vandenį.

  Atsižvelgus į aukščiau išdėstytą, manome, kad 1-ąją SAZ juostą nebūtina aptverti, jei šią teritoriją galima kitaip apsaugoti, pvz.: apželdinti tankia gyvatvore, ši teritorija yra uždaroje aptvertoje įmonės teritorijoje ir užtikrinama, kad jokia mašina į šią teritoriją neįvažiuos, pvz.: dėl aukščio skirtumų, ar kitais būdais. Manome, kad nėra skirtumo, ar ši teritorija bus užsėta žole, ar padengta skalda, svarbu, kad nebūtų vykdoma jokia draudžiama ūkinė veikla, nebūtų sudaryta galimybė užteršti požeminį vandenį.

  Pagarbiai

  Vilija Galdikienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos 
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  (8 5) 249 1709
  vilija.galdikiene@vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena Noriu paklausti koki yra reikalavimai norint sertifikuotis imonę Rusų rinkai. Koki reikalavimai gyvūninės kilmės ir negyvūninės kilmės produktų gamybai ir sandėliavimui. Kaip vyksta sertifikavimo procedūra. Kokius dokumentus reikia parengti? Taip pat kuo skiriasi mūsų RVASVT reikalavimai nuo Rusų reikalavimų. Aciu labai už atsakymą.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų paklausimą, informuojame, kad norint eksportuoti į Rusijos Federaciją gyvūninius produktus:
  1. Lietuvos ūkio subjektas turi kreiptis į teritorinę Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą pagal įmonės registravimo vietą su prašymu įvertinti įmonę atitinkamų gyvūninių produktų eksportui į Rusijos Federaciją.
  2. Teritorinė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba patikrins įmonę, surašys aktą ir su rekomendacija pateiks centrinei Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.
  3. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atitinkamai informaciją pateiks Rusijos Federacijos federalinei veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybai, kuri išnagrinėjusi prašymą informuos apie įtraukimą į įmonių, iš kurių leidžiama importuoti į Rusijos Federaciją, sąrašą.
  Atkreiptinas dėmesys, kad pagal Rusijos Federacijos reikalavimus, įmonė gali būti įtraukta į sąrašą po Rusijos Federacijos inspektorių tikrinimo arba pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos garantijas.
   
  Lietuvos RVASVT reikalavimai nesiskiria nuo Rusijos Federacijos GOST R ISO 22000-2007 «Системы менеджмента безопасности пищевой продукции. Требования к организациям, участвующим в цепи создания пищевой продукции». Rusijos standartas yra tapatus tarptautiniam standartui ISO 22000:2005.
   
  Negyvūninius produktus gaminančiai ir saugojančiai įmonei aukščiau išvardinta procedūra nėra taikoma. Dėl fitosanitarijos sertifikatų turite kreiptis į Augalininkystės tarnybą prie Žemės ūkio ministerijos http://www.vatzum.lt/

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Alionienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Pasienio maisto ir veterinarinės kontrolės 
  skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1678
  El. paštas: aurelija.alioniene@vmvt.lt 
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Sveiki.Priimant uzsaldytus produktus ir kilus itarimui del kritines produkto temperaturos,maziau nei (-18)*,produkto vidine temperatura matuojama priemimo zonoje ar masinoje?Kaip reiktu matuoti uzsaldyto produkto(pvz.saldytos sriubos) temperatura,nepazeidziant pakuotes?Kas atsako uz atsilusio produkto pristatyma uzsakovui.Tiekejas ar logistikos vairuotojas? Aciu uz atsakyma.

  Laba diena, 
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad kiekviena įmonė savo veikloje  turi vadovautis savikontrolės principais ir pati nusistato (apsirašo) kaip, kokių ir kokiame rizikos taške laikysis atitinkamų procedūrų, kurios užtikrintų maisto saugą.

  Temperatūrą reikia matuoti tarp produktų pakuočių. Pažeisti fasuotų šaldytų produktų pakuočių negalima.

  Jei produktų tiekime yra tarpininkai, tai kiekvienas iš jų turi būti tikras, kad priimtas produktas yra saugus ir kokybiškas arba, kitaip tariant, pasitikrinti temperatūrą tarp produktų pakuočių, tada nekils ginčų, kur produktas atšilo.

  Jei tiekėjas, išsikrovęs prekes iš mašinos-šaldytuvo ilgai lauks,  kol Jūs priimsite prekes, tuomet bus pažeistos produktų laikymo sąlygos ir tuomet tarp produktų pakuočių reikalingos temperatūros nebus, tačiau nebus ir aiškumo, ar atšilo ant rampos, ar jau tiekėjas transportavo neužtikrinęs produktų laikymo sąlygų.

  Jums kaip įmonei svarbu priimti tik kokybišką ir saugų produktą. Rekomenduojame, tokius produktus priimti be eilės ir visada pasitikrinti temperatūrinį režimą.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė 
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Norėčiau sužinoti, ar yra kokie importo ir prekybos apribojimai yacon lapams ir šaknims. Pagarbiai importo vadybininkė.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad norimas importuoti augalas yacon smallanthus sonchifolius negali būti importuotas nei kaip arbata, nei kaip maisto priedas, nes kaip naujas maisto produktas (novel food) jis bandytas registruoti, tačiau nesant pakankamai duomenų apie jo vartojimą Europoje iki 1997 m. gegužės 15 d., jis neregistruotas ir konstatuota, kad prieš tiekiant į rinką reikalingas rizikos vertinimas pagal Naujo maisto reglamento reikalavimus.
   
  Pagarbiai,
  Loreta Mačytė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus
  vedėjo pavaduotoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1712
  Faks. (8 5) 249 17 17
  El.paštas: loreta.macyte@vmvt.lt
   http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, ar galima sporto klubuose prekiauti maisto papildu kokteiliais? Aciu

  Laba diena, 
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad sporto klubuose prekiauti maisto papildų kokteiliais yra draudžiama, nes pažeidžiamas HN 17:2010 "Maisto papildai" 7 punktas.
   
  Pagarbiai,
  Rita Beliauskienė
   
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 200 0235
  Faks. (8 5) 249 1717
  El.paštas: rita.beliauskiene@vmvt.lt 
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Planuojame įsivežti į Lietuvą arbatos iš Kinijos. Kokie reikalavimai yra arbatos importui iš Kinijos į Lietuvą? Kokius dokumentus reikėtų turėti/paruošti?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą dėl arbatos importo iš Kinijos,  informuojame, kad:

  - negyvūninis maistas iš trečiųjų šalių į Lietuvos Respubliką importuojamas vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. rugsėjo 24 d. įsakymu Nr. B1-478 patvirtintu Importuojamo negyvūninio maisto valstybinės maisto kontrolės tvarkos aprašu (Žin., 2008, Nr. 113-4324; 150-6143) ir 2009 m. liepos 24 d. Komisijos Reglamentu (EB) Nr. 669/2009, kuriuo įgyvendinamos Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento (EB) Nr. 882/2004 nuostatos.  Daugiau informacijos galite rasti http://vmvt.lt/eksportas-importas/importas-ir-reimportas/maisto-produktai/negyvuniniu-maisto%20produktu-importas-is-treciuju-saliu

  - negyvūninio maisto importuotojas turi turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą ar būti įregistruotas į Maisto tvarkymo subjektų registrą (kreiptis į teritorinę VMVT pagal įmonės registracijos vietą);

  - kiekvieną siuntą turi lydėti originali tiekėjo atitikties deklaracija (originalus saugą ir kokybę patvirtinantis dokumentas);

  - asmuo, atsakingas už siuntą turi užpildyti Bendrojo įvežimo dokumento I dalį, kurio formą galite rasti http://vmvt.lt/node/631

  - už įvežamų negyvūninių maisto prekių siuntos kontrolę turi būti sumokėta rinkliava – 60 litų.

  Jeigu turėtumėte papildomų klausimų, prašome kreiptis žemiau nurodytu telefonu ar el. paštu.

  Daiva Visockienė
  Vedėjo pavaduotoja
  Pasienio maisto ir veterinarinės kontrolės skyrius
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba
  tel. 249 1639
  faks. 240 4362
  el. paštas daiva.visockiene@vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena,mes norime prekiauti maisto produktais kurie bus atvezti is olandijos,bet ant maisto produktu deziu viskas parasyta olandiskai.ar yra kokie reikalavimai,kad tos prekes butu isverstos i lietuviu kalba?ir fakturos bus taip pat olandu kalba,ar jas reikia ir gi isversti i lietuviu kalba? aciu

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad tiekiami į rinką maisto produktai turi būti tinkamai paženklinti vadovaujantis Lietuvos higienos normos HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“ (Žin., 2003, Nr. 13-530) ir Lietuvos Respublikoje parduodamų daiktų (prekių) ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklių (Žin., 2002, Nr. 50-1927) reikalavimais. Jei Jūs būsite tas Pirmasis platintojas  (pirmasis, kuris pateiks šias prekes į Lietuvos rinką), Jūs ir turite paženklinti prekes valstybine kalba.

  Reikalavimų, kad olandai Jums turi išversti ženklinimo etiketę į lietuvių kalbą nėra, tai verslas, ir priklauso nuo tarpusavio susitarimo arba jie jums išverčia arba jūs paženklinate teisingai pagal galiojančius Lietuvoje teisės aktų reikalavimus.

  Sąskaitos faktūros gali būti išrašytos ES pripažintomis oficialiomis  kalbomis tai yra: anglų, prancūzų, vokiečių kalbomis. Arba prašote, kad būtų išrašyta lietuvių k.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė 
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, Noreciau suzinoti, kaip prekybos centruose suzinoti, kurie maisto produktai yra genetiskai modifikuoti? Darzoves ar yra zenklinamos, kad vartotojas zinotu ar jos modifikuotos ar ne? Likite sveiki.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad Lietuvoje galima prekiauti Europos Sąjungos teisės aktais įteisintais genetiškai modifikuotais produktais. ES yra įteisintos daugiau nei 30 genetiškai modifikuotų augalų veislių, kurios naudojamos maisto gaminime: 20 kukurūzų, 6 rapsų, 5 medvilnės ir 2 sojos. Genetiškai modifikuoti augalai auginami:  Vokietijoje (bulvės), Lenkijoje (kukurūzai), Ispanijoje (kukurūzai), Portugalijoje (kukurūzai), Čekijos Respublikoje (bulvės, kukurūzai), Slovakijoje (kukurūzai), Rumunijoje, Švedijoje (bulvės).

  Lietuvoje genetiškai modifikuoti augalai nėra auginami.

  Lietuvoje ir Europos Sąjungoje genetiškai modifikuotus maisto produktus reglamentuoja patvirtintas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1829/2003 dėl genetiškai modifikuoto maisto ir pašarų (toliau - Reglamentas).

  Reglamentas nustato genetiškai modifikuotų produktų ženklinimo reikalavimus. Visų maisto produktų, kuriuose yra daugiau kaip 0,9 procento genetiškai modifikuotų organizmų, ženklinimo etiketėje turi būti aiškiai nurodyta žodžiais, kad produktas yra pagamintas iš genetiškai modifikuoto organizmo (produkto pavadinimas), pvz. „Sojų aliejus pagamintas iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių“. Arba produkto sudėtyje esantys komponentai pagaminti iš genetiškai modifikuotų organizmų „pavadinimas“. Gaminant sausainius yra naudojama sudedamoji dalis margarinas, kurio sudėtyje yra sojų aliejaus pagaminto iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių. Ženklinant sausainius sudedamųjų dalių sąraše būtina nurodyti: „Margarinas į kurio sudėtį įeina sojų aliejus, pagamintas iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių“.

  Informuojame Jus, kad Lietuvoje nėra prekiaujama daržovėmis, kurios galėtų turėti genetiškai modifikuotų organizmų.

  Lietuvos rinkoje yra prekiaujama sojų aliejumi, kuris pagamintas iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių.

  Gamintojai naudoja savo gaminių gamyboje minėtą sojų aliejų (kulinariniuose, konditerijos ir kituose gaminiuose), tačiau produkto ženklinimo etiketėje privalo nurodyti šį komponentą aiškiai žodžiais pvz.: „Margarinas, bandelė ar kitas gaminys, į kurio sudėtį įeina sojų aliejus, pagamintas iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių“.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Vida Jarošienė
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1714
  El. paštas: vida.jarosiene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena turiu įmone ir norečiau įsivežti iš trečiųjų šalių vaisių sultys. nuo ko aš turėčiau pradėti

  Laba diena,

  atsakydami į Jūsų klausimą dėl vaisių sulčių iš trečiųjų šalių, informuojame, kad:

  - negyvūninis maistas iš trečiųjų šalių į Lietuvos Respubliką importuojamas vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. rugsėjo 24 d. įsakymu Nr. B1-478 patvirtintu Importuojamo negyvūninio maisto valstybinės maisto kontrolės tvarkos aprašu (Žin., 2008, Nr. 113-4324; 150-6143);

  - negyvūninio maisto importuotojas turi turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą ar būti įregistruotas į Maisto tvarkymo subjektų registrą (kreiptis į teritorinę VMVT pagal įmonės registracijos vietą);

  - kiekvieną siuntą turi lydėti originali tiekėjo atitikties deklaracija (originalus saugą ir kokybę patvirtinantis dokumentas);

  - už įvežamų negyvūninių maisto prekių siuntos kontrolę turi būti sumokėtas 48 litų mokestis.

  Daugiau informacijos galite rasti http://vmvt.lt/eksportas-importas/importas-ir-reimportas/maisto-produktai/negyvuniniu-maisto%20produktu-importas-is-treciuju-saliu

  Pagarbiai

  Daiva Visockienė
  Vedėjo pavaduotoja
  Pasienio maisto ir veterinarinės kontrolės skyrius
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba
  tel. 249 1639
  faks. 240 4362
  el. paštas daiva.visockiene@vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, norėčiau pasiteirauti, jei tiekėjo vežama prekė paskelbiama kaip neteisingai paženklinta ir kokybės reikalavimų neatitinkanti (šiuo atveju "Eksporto" svietas, kurį platina UAB "Šyvinis"). Ar pats tiekėjas privalo informuoti prikėją apie jo atvežtas netinkamas prekes? Ačiū.

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad tiekiami į rinką maisto produktai turi būti paženklinti pagal Lietuvos higienos normą HN 119:2002 “Maisto produktų ženklinimas” (toliau – HN 119:2002) (Žin., 2003, Nr. 13-530). HN 119:2002 privaloma visiems juridiniams ir fiziniams asmenims, tiekiantiems maisto produktus į rinką. Maisto produktus, kurie neatitinka šios higienos normos reikalavimų, draudžiama tiekti į rinką. Pirmiausia, Jūs turėtumėte neplatinti neteisingai paženklintų maisto produktų,  (juo labiau, jei žinote apie tai). Įmonė turėtų nepriimti neteisingai paženklintų maisto produktų.

  Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad, jei Jūs tik pervežate (teikiate pervežimo paslaugą), tuomet už ženklinimą atsakinga įmonė, kuri  pirmoji pateikė produktus į rinką, taip pat ir ta įmonė, kuri pateikė produktą galutiniam vartotojui.

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė 
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Laba diena, turgaus teritorijoje, palapineje (palapinę ir prekystalį pasistatau pats),norėciau prekiauti nefasuotais sveriamais sausainiais. Kokie reikalavimai? Ar reikalingas kasos aparatas?

  Laba diena,
  atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad prekiauti nefasuotais sausainiais galima tik uždaroje  patalpoje, kurioje yra įrengtas vandentiekis ir kanalizacija. Apie kasos aparato naudojimą pagal kompetenciją informaciją Jums suteiks Valstybinė mokesčių inspekcija. Prašome skambinti tel. 1882 arba rašyti email.: vmi@vmi.lt

  Dėkojame už pateiktą klausimą.

  Atsakymą parengė:
  Aurelija Načienė 
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
  Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja
  Siesikų 19, 07170 Vilnius
  Tel. (8 5) 249 1719
  El.paštas: aurelija.naciene@vmvt.lt
  http://www.vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

 • Sveiki. Norėjau sužinoti kiek galima vežti cukraus ir miltų iš Baltarusijos?

  Laba diena,
   
  atsakydami į Jūsų paklausimą, informuojame, kad veterinarijos teisės aktai nereglamentuoja cukraus ir miltų kiekio įvežamo asmeniniam vartojimui, nesusijusiam su verslo interesais. 
   
  Atkreiptinas dėmesys, kad įvežamų produktų vertę skaičiuoja Muitinės pareigūnai, todėl siūlytina pasitikslinti su Muitinės departamento pareigūnais dėl muitinės teisės aktų reikalavimų taikymo.
   
  Jeigu Muitinės pareigūnai pripažįsta, kad siunta viršija vertę, (pripažįstama kaip asmeniniais tikslais gabenama siunta), tuomet veterinarinė kontrolė atliekama, vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. rugsėjo 24 d. įsakymu Nr. B1-478 patvirtintu Importuojamo negyvūninio maisto valstybinės maisto kontrolės tvarkos aprašu (Žin., 2008, Nr. 113-4324; 150-6143).
   
  Pagarbiai
  Aurelija Alionienė
  Vyriausioji specialistė
  Pasienio maisto ir veterinarinės kontrolės skyrius
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba
  tel. 249 1678
  faks. 240 4362
  el. paštas aurelija.alioniene@vmvt.lt

  Paskutinė atnaujinimo data: 2018-04-09

Atgal